במבצע חובק ארצות שבוצע בשילוב ה-MI6 ה-CIA והמוסד: מדען גרעין אירני הוברח מאיראן

מדען גרעין אירני שיש ברשותו מידע על תוכנית הגרעין של משמרות המהפכה וסייע כביכול בהתנקשות במדען אחר בפיצוץ מכונית ממולכדת בטהרן לפני שבע שנים, הוברח מרפובליקה האסלאמית במבצע משולב שנמשך כחודשיים של סוכני ביון מבריטניה, ארה"ב ומישראל. כך דווח אמש (ראשון) ב" סאנדיי אקספרס" הבריטי. על פי הדיווח, המדען מחזיק במידע על תוכנית הגרעין האיראנית, וככל הנראה גם סייע לתכנן את חיסולו של מוסטפא אחמדי רושאן, סגן מנהל המתקן להעשרת אורניום בנתאנז לפני שבע שנים. *מקור בכיר סיפר ל"סאנדיי אקספרס" כי תוך זמן קצר הבחינו באיראן בהיעדרותו ויחידה מיוחדת של משמרות המהפכה הופעלה לחפש אחריו.
– המבצע המיוחד נפתח לפני ארבע חודשים כשהמוסד הצליח להבריח את המדען מאירן לטורקיה. עם הגיעו לטורקיה, המדען חצה את אירופה בדרכו לבריטניה – יעדו הסופי ביבשת לפני הטיסה לארה"ב. הוא עבר דרך יוון, אלבניה, סרביה, קרואטיה, סלובניה אוסטריה, גרמניה וצרפת. 
– הקושי העיקרי היה להחליט איך להבריח את אותו מדען מצרפת, שלא הייתה מודעת למבצע, לבריטניה שניסתה להסתיר את מעורבותה בהברחה. ולכן הוחלט על הפתרון היצירתי של חציית התעלה בסירת גומי מתנפחת יחד עם 12 מהגרים איראנים נוספים שעמדו לחצות את תעלת לה-מאנש המחברת בין צרפת לבריטניה. אז המדען נלקח למקום מבטחים ותושאל על ידי סוכנים אמריקנים ובריטים, לפני שהוטס לארצות הברית.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן