40 שנה למהפכה | נשיא איראן: "נמשיך לפתח ולהרחיב את תוכנית הטילים, לא מבקשים אישור"; דובר משמרות המהפכה "נעניש בעוצמה כל תוקף"

נשיא איראן חסן רוחאני נאם הבוקר (שני) בפני עשרות אלפי אנשים שהגיעו לצפות במצעד הצבאי שנערך בכיכר אזאדי בבירה טהרן לציון 40 שנה למהפכה האיסלאמית, ואמר כי מדינתו תמשיך לפתח ולהרחיב את תוכנית הטילים ואת העוצמה הצבאית. "לא ביקשנו רשות מאף אחד לפתח סוגים שונים של טילים ונמשיך בדרכנו עם עוצמתנו הצבאית". לדבריו, "אנו מייצרים היום בעצמנו 80% מכלל הנשק והתחמושת של צבאנו. איראן תמשיך לחזק את כוחה הצבאי ואת תוכנית הטילים שלה. תרבות הג'יהאד וההקרבה היא מבין ההישגים הגדולים של המהפכה האסלאמית. עובדת היותה של המהפכה שלנו אסלאמית במהותה – היא ששמרה על המשטר כנגד כל הסכנות".
– לצד המצעדים ההמוניים נערכה כמדי שנה גם תצוגה של יכולות הצבא. בין היתר הוצגו בה טילי קרקע-קרקע מתוצרת איראן. מפקד משמרות המהפכה, מוחמד ג'עפרי, מסר כי בהמשך היום הוא יפרסם "הצהרה אסטרטגית חשובה" לרגל החגיגות.
– דובר משמרות המהפכה אמר שטהרן תגיב בנחישות נגד כל מי שיעז יתקוף אותה. "אירן האסלאמית הגיעה לרמה שהיא מסוגלת להגן על גבולותיה באמצעים צבאיים ותעניש בעוצמה כל תוקף"
– בצל משבר כלכלי הולך וגובר בדמות עליית מחירים, מחסור במזון ואינפלציה גבוהה: משתתפים היום מאות אלפים בחגיגות המתקיימות בכל רחבי הרפובליקה לציון המהפכה, כאשר לפני 40 שנה נכנע צבא איראן אחרי ימים של קרבות רחוב, ואפשר למהפכנים להשתלט על איראן בזמן שממשלתו של השאה המודח התפטרה. זה גם היום שבו הכריז האייתוללה רוחאללה חומייני על איראן כעל רפובליקה אסלאמית.
– רבים מהחוגגים נושאים שלטים עם תמונתו של חומייני ויורשו, המנהיג העליון האייתולה עלי חמינאי. כמו"כ נישאו מיצגים של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בכלא לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. בנוסף נשמעו הקריאות "מוות לארה"ב ומוות לישראל".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן