"השמאל הציוני" | מגעים למפלגה חדשה בשותפות מרץ ומודחי העבודה

לאחר שהסתיימו הפריימריז, ועל רקע סקרים ולפיהם מפלגת מרץ נאבקת עם אחוז החסימה, מתקיימים באחרונה מגעים אינטנסיביים בין ח"כים בעבודה לבין ראשי מפלגת מרצ, על מנת להקים רשימה משותפת חדשה לכנסת. * חברי כנסת מהעבודה שיבחרו להתמודד במסגרת הרשימה החדשה ייאלצו להתפטר מהכנסת, והמפלגה החדשה לא תוכל ליהנות מכספי מימון המפלגות של אותם מצטרפים, ולכן אף שיהיה מדובר במערך משותף, מרצ היא שתיאלץ לשלם את כל הוצאות הקמפיין ומטה הבחירות. * ככל הנראה גם ח"כ תמר זנדברג, יו"ר מרצ, תסכים לוותר על המקום הראשון על מנת לאפשר לאחד מהח"כים הבולטים מהעבודה – או למועמד מבחוץ – להוביל את הרשימה החדשה.
– גורמים בכירים המעורבים במהלך אמרו כי אין עדיין שם לרשימה המשותפת, אולם לדבריהם השמות "מרצ" ו"העבודה" לא יהיו חלק ממנו, על מנת להגדיל את הרושם שמדובר בחידוש. המסר המרכזי של הרשימה יהיה "השמאל הציוני", כלומר הדגשת העובדה שמדובר בשמאל מצד אחד, ומנגד שלילת הצטרפות גורמים אנטי־ציוניים, על מנת שלא ליצור את הרושם שמדובר ברשימה שמאלנית קיצונית.
– סקרים שערכו לאחרונה הצדדים גילו כי רשימה כזאת עשויה לקבל מספר דו־ספרתי של מנדטים, לחלץ את מרצ מהסכנה שלא תעבור את אחוז החסימה על רקע התחזקותו של בני גנץ בסקרים, וכן להביא לכך שחברי כנסת רבים מהעבודה יוכלו להיות במקומות ריאליים ברשימה – דבר שנראה כרגע בלתי אפשרי אם יישארו במפלגתם. (ישראל היום)

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן