הזיופים בליכוד: נתניהו הורה להזין מחדש את התוצאות; מסתמן: סער יקודם

בליכוד החליטו אתמול (ב') להקליד מחדש את כל נתוני ההצבעה בפריימריז כדי לוודא את נכונות התוצאות בבחירות שנערכו ביום שלישי שעבר, זאת לאחר שהתגלו אי סדרים וחשד לזיופים ברבים מהקלפיות, בליכוד אומרים שמדובר בבעיות הקלדה, ולכן הוחלט להורות על הקלדה מחודשת של כל התוצאות. * משמעות הליך ההקלדה מחדש, היא פתיחת פרוטוקול הנייר החתום בנוגע לכל קלפי וקלפי (600 קלפיות) והשוואתו למספרים שהוזנו למחשב מטעמה של אותה הקלפי. ההליך יחזור גם בנוגע להצבעת חברי המרכז. * ההקלדה מחדש של הנתונים תתחיל מחר (רביעי) וצפויה להימשך כיומיים, כך שהתוצאות הסופיות יפורסמו ככל הנראה רק ביום שישי.
– יו"ר ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד, טען הבוקר בראיון לגל"צ כי "בפריימריז בליכוד לא היו זיופים אלא תקלות ואי סדרים. אי סדרים יכולים להיות בתום לב". לדבריו, "את כל הספירות עשו אנשים לגמרי אובייקטיבים שאין להם שום עניין בזה או באחר. היו טעויות ואנו נתקן אותן עכשיו"
– ע"פ הדיווח ב'החדשות12' במספר רב של קלפיות נעלמו מאות קולות שתמכו ביריבו של ראש הממשלה נתניהו – גדעון סער, שפיגר אחרי גלעד ארדן ב-540 קולות. וכשמוסיפים את אותם קולות יוצרים מיני מהפך בחמישייה כשסער יוצב במקום השלישי וארדן ברביעי. * אותה תופעה, מסתבר, תהיה גם אצל יריב לוין: שסיים במקום השביעי עם 160 קולות מתחת ליואב גלנט, אך בדרך לתוצאות הרשמיות נעלמו לו 530 קולות שיכולים לשנות את התוצאות גם בחמישייה השניה – לוין במקום השישי וגלנט במקום השביעי. * בנוסף בעקבות הספירה המחודשת, השרים אופיר אקוניס וצחי הנגבי, והחכ"ים דוד ביטן ויואב קיש עלולים להחליף ביניהם מיקומים.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן