הדמוקרטים והרפובליקנים קרובים לעסקה למניעת ההשבתה – "גדר ביטחון חדשה של 55 מיילים לאורך הגבול עם מקסיקו"

שלושה ימים לפני המועד האחרון: מחוקקים מהמפלגות הדמוקרטית והרפובליקנית הודיעו הלילה (שלישי) כי הם הגיעו להסכם עקרוני על תקציב ארצות הברית, שמטרתו למנוע את השבתת הממשל, כפי שאירע בחודש שעבר. בעוד כשלושה ימים יפקע התקציב הזמני שהועבר לפני כשבועיים, ואם חוק תקציב חדש לא יועבר, הממשל הפדרלי יושבת מחדש.
– במסגרת הפשרה המוצעת חברי הקונגרס הדמוקרטים והרפובליקנים סיכמו על הקצאת 1.375 מיליארד דולר שיוקצו לטובת בנייה של 55 מיילים של גדר ביטחון חדשה לאורך הגבול, שתהיה גדר פלדה ולא תורכב ממחיצות בטון. (הדרישה המקורית של טראמפ היא בניית חומה באורך 200 מיילים בעלות תקציבית של 5.7 מיליארד דולר). מנגד, הדמוקרטים ויתרו על דרישתם להגביל את מספר מהגרים המעוכבים בגבול ל-16,500 ביום. הרפובליקנים התנגדו לדרישה וכרגע אין הגבלה למספר המעוכבים. לצד זאת, הוסכם על מימון של כ-40,000 מיטות למעוכבים בגבול, בדומה לשנה שעברה. * ההסכם עדיין תלוי בהסכמת הנשיא
– בעצרת שקיים אתמול טראמפ בעיר אל פאסו, טקסס, הוא אמר כי יבנה את החומה בגבול גם אם הקונגרס לא יאשר את התקציב הדרוש לכך. "רק שתדעו, אנחנו בונים את החומה בכל מקרה".
– בשבועות האחרונים איים טראמפ להכריז על "מצב חירום לאומי" אם הקונגרס לא ייכנס לדרישותיו ויאשר לו את התקציב לבניית החומה. הוא אמר כי הכרזה על מצב חירום תאפשר לו להשתמש בתקציב הקיים כרגע ומוקצה לפעילויות פדרליות אחרות – בשביל לבנות את החומה.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן