ארגוני הטרור בעזה מאיימים: "בגלל המצור – הפיצוץ קרוב"

בתום כינוס חירום של ארגוני הטרור הפלשתיניים החמושים שנערך אמש (רביעי) בחמ"ל המשותף בעזה, נמסרה ההצהרה הבאה: "האויב הציוני נושא באחריות להסלמה בעזה ולא נאפשר המשך תקיפת הפעילים בתהלוכות השיבה. כל הסימנים מצביעים כי הפיצוץ קרב בעקבות המצור ולא נסכים שהעם בעזה ימות מרעב. המשך התחמקות הכובש הציוני מההבנות מחייב לחץ מהנציגים הערבים והבינלאומיים על ממשלת הכיבוש הציוני ולחייב אותה לעמוד בסיכומים לרגיעה".
– בימים האחרונים נרשמה עליית מדרגה של חמאס במאבק מול ישראל במסגרת צעדות השיבה. אחרי חודשים של הפסקה חזרו העימותים הליליים על גדר המערכת. חמאס מתכנן להחזיר את העימותים הליליים באופן קבוע, בשלב ראשון ככל הנראה פעם בשבוע. במקביל, השיב הארגון את מוקד העימותים השבועי בימי שלישי בצפון הרצועה מול חופי זיקים, מוקד שמלווה במשט סירות מנמל עזה לקו הגבול הצפוני של הרצועה עם ישראל. ייתכן שבמסגרת ההסלמה ישובו לפעול גם יחידות הצמיגים האחראיות על הבערת צמיגים ויצירת מסך עשן שחור מול יישובי עוטף עזה.
– כזכור, העימותים הליליים הופסקו עם הכניסה להבנות בין ישראל לחמאס בעזה במסגרת המענק הקטארי. שינוי מתווה המענק ואי המחויבות של חמאס לרגיעה הובילו את שני הצדדים חזרה לעימותים, שהופכים להיות יותר אלימים.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן