"חומרים פגומים הוחדרו למפעלים של תוכנית החלל האיראנית" | הניו יורק טיימס: כישלון איראן בשיגור 2 לוויינים החודש, בעקבות תוכנית חשאית של הבית הלבן שמטרתה לחבל בתוכנית הטילים של איראן

העיתון האמריקני 'ניו יורק טיימס' חושף כי הבית הלבן רקם תוכנית חשאית שמטרתה לחבל בתוכנית הטילים והלוויינים של איראן, ובמסגרתה נהגה המעצמה האמריקאית להחדיר חלקיקי טילים וחומרים שעלולים לגרום ל"בעיות וכשלים" במפעלים של תוכנית החלל האיראנית ובאספקה המועברת לאיראן. * ממשל טראמפ סבור כי תכנית החלל האיראנית היא בסך הכל כיסוי לניסיונות האיראנים לפתח תכנית טילים בליסטיים שתהיה חזקה מספיק כדי לשגר טיל גרעיני שיכול לעוף בין שתי יבשות.
– גורמים רשמיים אמרו כי לא ניתן היה למדוד במדויק את הצלחת התוכנית המסווגת, אולם בחודש האחרון לבדו, שני ניסיונות איראנים להשיק לוויינים נכשלו בתוך דקות. ב-11 השנים האחרונות, נכשלו 67% מהניסיונות האיראניים לשגר רקטות לחלל. אחוז גבוה מאוד בהשוואה לחמישה אחוזי כישלון לניסויים מקבילים ברחבי העולם.
– לפי הפרסום, התוכנית הסודית שהחלה כבר לפני 11 שנה, בתקופת בוש הבן והתרחבה בימי אובמה, עלתה להילוך גבוה בתחילת כהונתו של טראמפ, כאשר פומפאו נכנס לתפקידו כראש ה-CIA.
– ב'ניו יורק טיימס' ציינו כי בממשל ביקשו שלא לפרסם חלק מהפרטים שבידי המערכת, כיון שהמאמצים הללו עדיין מתקיימים. לפי הדיווח, המאמצים לחבל בתכנית הטילים האיראנית מתבצעת "דרך מדינות וחברות" אשר מספקות לאיראן את הציוד לתכנית החלל. בגלל הסנקציות שהוטלו על איראן, המדינה האיסלאמית מתבססת על השוק השחור ועל מתווכחים מפוקפקים, מטרות של-CIA יש יכולת לחדור אליהן בקלות.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן