במלאת י"ב חודש לפטירתו: החל מאמש – המונים עולים לציונו של מרן בעל הדרכי שמואל זיע"א

החל מאמש עליה המונית לציונו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך זיע"א אשר טמון בבית העלמין הר המנוחות בירושלים, ואשר היום מלאו י"ב חודש לפטירתו * העלייה המרכזית לציון תתקיים היום (חמישי) בשעה 14:30. עם תום מעמד התפילה, תערך תפילת רבים מיוחדת באמירת פרקי תהילים פסוק בפסוק, עם י"ג מידות של רחמים, לישועת הכלל והפרט, ועל קיום עולם התורה בטהרתה ולהצלחת המגבית המאוחדת העולמית 'יזכור אהבתו'

החל מאמש עולים המונים מבני היהדות החרדית מכל רחבי הארץ, להשתטח על ציונו של רבן של ישראל מרנא בעל הדרכי שמואל זיע"א שבהר המנוחות בירושלים, במלאות י"ב חודש להסתלקותו לגנזי מרומים – היום יום חמישי ט' באדר א'.

היום ימשיכו אלפים רבים להשתטח במקום מנוחתו של ראש הישיבה זצוק"ל, ישפכו שיח ויעתירו תחינה לישועת הכלל והפרט, בזכותו של אותו גאון חסיד וקדוש, אביהם וליבם של ישראל אשר עמל ויגע בתמצית החושים בתורה הקדושה, אשר בחיי חיותו היה לאב ולחומה לאומה כולה, והעמיד נפשו מנגד במסירות נפש ממש לשמירתם והקמתם של היכלי התורה והישיבות, ומוסדות התורה והחינוך לבנים ולבנות בארץ הקודש, עד שנדם ליבו בטהרה מתוך עול המערכה הקשה, כאשר ליבו לב ישראל נדם בליל שבת קודש. במשך כל שעות היממה יתקיימו מנייני תפילה על ידי המוני אברכים ובני תורה, להצלחת המגבית האדירה וההיסטורית 'יזכור אהבתו' שתתקיים בשבוע הבא, להצלתם וקיומם של מפעלותיו הקדושים של מרן זיע"א.

עצרת תפילה מרכזית התקיימה אמש בחלקת הציון, בהשתתפות אלפי בית ישראל, על קיום עולם התורה בטהרתו והצלת מפעלותיו הקדושים של מדברנא דאומתיה זיע"א, שמסר נפשו על קיומם בטהרתם ובצביונם כמסירתם. במהלך המעמד נאמרו פרקי תהילים וי״ג מידות של רחמים, ו׳מי שבירך׳ לחולים, לזיווגים הגונים ולזרע של קיימא, להיוושע בתשועת עולמים בזכותו של אותו צדיק שהחלה עצמו בעבור הצלחת וישועת כל יחיד ויחיד.

מעמד התפילה המרכזי, בהשתתפות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, אחיו שיבלחט"א הגאונים הגדולים שליט"א, וגדולי תלמידיו הגאונים שליט״א ותלמידי תלמידיו לעדרים, ואלפי בני תורה, יתקיים היום בשעה 14:30 בצהרים בדיוק, במתחם אוהל הציון וברחבות הסמוכות. עם תום מעמד התפילה, שיועבר ברמקולים, תערך תפילת רבים מיוחדת באמירת פרקי תהילים פסוק בפסוק, עם י"ג מידות של רחמים, בבקשה ובתחינה שיחוס הקב״ה על שארית פליטת עמו ויאמר לצרותינו די.

עצרות ענק למספד קינה ויגון, מתקיימות בימים אלו בכל ריכוזי היהדות החרדית בארץ ובתפוצות ובהיכלי התורה והישיבות, בהם מעלים מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, ראשי הישיבות ומרביצי התורה שליט"א וגדולי התלמידים שליט״א, את זכרו ודמות דיוקנו של רבנו ה'דרכי שמואל' זיע"א, כשכל הציבור מקבל על עצמו להמשיך וללכת בדרכו הטהורה של רבינו הגדול זיע"א.

רכבים פרטיים מתבקשים לא להיכנס כלל לרחבה העליונה הסמוכה לציון. אוטובוסים פרטיים, יחנו אך ורק בשטח המיועד להם ברחבה התחתונה ליד תחנת האוטובוסים.

.ע"פ הוראת הרבנים שליטא, הוקמו גדרות הפרדה עד מתחם הקבר. ההפרדה בין הגברים לנשים כדלהלן:
נשים: מתרכזות בצד ימין, מסלול ההגעה במעלה החניון הגדול כאשר הכביש מתפצל, הנשים ממשיכות ימינה לפי השילוט.
גברים: מתרכזים בצד שמאל, כאשר הגישה תהיה דרך השביל המרכזי של בית העלמין.
השערים והכניסות לבית העלמין יהיו פתו-חים. פקחים מיוחדים ישמרו על גדרי הצניעות והציבור מתבקש להקפיד מאוד על המתחמים שנקבעו לכבודו של צדיק מרן זיע"א.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן