שבת שלישית ברציפות: המדינה בסדרת חילולי שבת רחבים בפרהסיא לצורך חישמול הרכבת, והקמת גשר להולכי רגל; המדינה מתכננת להמשיך את חילולי השבת גם בשבתות הקרובות

במהלך השבת האחרונה (תצוה) נמשכו העבודות להקמת גשר שנועד לחבר את מזרח תל אביב ומרכזה להולכי רגל ולרוכבי אופניים. העבודות הנרחבות שהחלו מכניסת השבת נמשכו במהלך כל השבת, כבר מלפני שלשה שבתות (יתרו), והחברה הממשלתית המבצעתם מתכננת להמשיך בחילולי השבת במשך שלשה שבתות נוספות. במקביל, מבצעת המדינה בשבתות אלו עבודות תשתית וחשמול במקטע שבין תחנות ההגנה וסבידור מרכז בתל אביב, תוך חילול שבת מחפיר.

למרות כל בקשות ומחאותיו של ציבור שומרי השבת נגד המשך חילולי השבת, סדרת חילולי שבת נרחבים מתבצעים בשבתות האחרונות בפרהסיא, מטעם חברות ממשלתיות, באישור הממשלה ולמגינת לב עם מקדשי שביעי, והם אף אמורים רחמנא ליצלן להימשך גם בשבתות הקרובות.

החל מלפני שלשה שבתות (יתרו – מתן תורה), כולל בשבת האחרונה (תצוה) מתקיימים עבודות להקמת גשר שנועד לחבר את מזרח תל אביב ומרכזה ומיועד להולכי רגל ולרוכבי אופניים. העבודות מתבצעות החל מכניסת השבת לקראת השעה 18:00 והם נמשכים במהלך כל השבת, כשהנפת כל קורה נמשכת כ-24 שעות, כשש שעות מתוכן לפריסת המנופים, ועבודת ההנפה עצמה והריתוכים בין האלמנטים נמשכים כ-15 שעות נוספים. בכל שבת מונף רוקת פלדה מאסיבית, באורך של 55 מטר במשקל כולל של מעל אלף טונות. כשחילולי השבת הנרחבים מתוכננים להתקיים רחמנא ליצלן גם בשלשת השבתות הקרובות.

במקביל, בשבתות אלו מתבצעות גם עבודות תשתית וחשמול במקטע שבין תחנות ההגנה וסבידור מרכז בתל אביב, תוך חילול שבת מחפיר.

מתפללי בתי הכנסת בעיר תל אביב, ממשיכים להוסיף מדי שבת פרקי תהילים ותפילה, שילמדו תועים בינה וישוב לבבם לאביהם שבשמים, ויופסקו חילולי השבת בפרהסיה הציבורית של העיר.

רבנים ואישי ציבור תמהו בסוף השבוע האחרון איך עדיין לא הצהירה אף מפלגה המבקשת קולות מחרדים, כי לא תשב בקואליציה שבה לא יובטח הפסקתם האמיתית והמוחלטת של חילולי השבת הנעשים מידי שבת בשבתו, ע"י חברות ממשלתיות וציבוריות. יתרה מכך בחלק מהמפלגות נראה כי הם מתכננים לחייב את עצמם בהישארות בקואליציה, כאשר שרים מטעם המפלגה אמורים להתפטר מהמפלגה בכדי לאפשר ג'ובים לעוד חברי כנסת. אולם, במידה והמפלגה תפרוש מהקואליציה, הרי שהם ישארו ללא תפקיד כלל, וכך מתכננים הם לחייב עצמם בהישארות בממשלה.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן