בעקבות רמיסת השבת | רבה הישיש והצדיק של העיר טבריה קורא למרד מכס נגד העירייה: "אי אפשר לתת כסף לעירייה בשביל שימשיכו לשפוך דלק על בית המקדש"

כלל נאמני התורה והשבת מכל העדות והחוגים בעיר טבריה השתתפו היום (ראשון) בצהריים בעצרת זעקה ותפילה על ציונו של מחדש היישוב היהודי בעיר טבריה רבנו חיים אבולעפיה זיע"א הטמון בבית החיים הישן בעיר, כחלק מהמאבק למען השבת אליו יוצאת היהדות החרדית בעיר בעקבות גל חילולי השבת ופריצת חומותיה וחומות קדושת העיר * המרא דאתרא הגאון הישיש מרן הגאון הגדול רבי אברהם דב אויערבאך שליט"א שהשתתף בעצרת זעק מדם לבו הטהור נגד רמיסת השבת בעיר: "הליצן הזה ממשיך לשפוך דלק על השבת, לשרוף את בית המקדש שלנו, אני קורא למרד מכס, מרד מס, לא לשלם מס לא לשלם ארנונה, לא לשלם רשיון עסק, לא לשלם בשביל שלטים. אין דבר כזה, הרחובות שלנו, אם הוא רוצה לחלל את השבת שיעשה את זה בבית שלו בקבר שלו. הרחובות שלנו, אנחנו שומרים שבת, אנחנו עם מקדשי שביעי הוא רוצה להחריב את הרחובות שלנו, לא לשלם גרוש לעירייה, אי אפשר לתת כסף לעירייה בשביל שימשיכו לשפוך דלק על בית המקדש. ה' יעזור שכולנו נחזור בתשובה" * במעמד אף השתתף המקובל הצדיק רבי דב קוק שאמר את סדר קבלת עול מלכות שמים.

עצרת ענק לזעקה ותפילה בהשתתפות כלל יראי ד' ונאמני התורה והשבת מכל העדות והחוגים בעיר טבריה, בראשות המרא דאתרא מרן הגאון הגדול רבי אברהם דב אויערבאך שליט"א התקיימה היום בצהריים על ציונו של מחדש היישוב היהודי בעיר טבריה רבנו חיים אבולעפיה זיע"א הטמון בבית החיים הישן בעיר.

העצרת התקיימה כחלק מהמאבק למען השבת אליו יוצאת היהדות החרדית בעיר בעקבות גל חילולי השבת ופריצת חומותיה וחומות קדושת העיר הנעשים ע"י ראש העיר המומר השפל רון קובי. במעמד אף השתתף המקובל הצדיק רבי דב קוק שאמר את סדר קבלת עול מלכות שמים.

רבה הישיש של העיר מרן הגאון הגדול רבי אברהם דב אויערבאך שליט"א, שלמרות גילו המופלג טרח במיוחד להשתתף בעצרת זעק מדם לבו הטהור נגד רמיסת השבת בעיר:

"הליצן הזה ממשיך לשפוך דלק על השבת, לשרוף את בית המקדש שלנו, אני קורא למרד מכס, מרד מס, לא לשלם מס לא לשלם ארנונה, לא לשלם רשיון עסק, לא לשלם בשביל שלטים. אין דבר כזה, הרחובות שלנו, אם הוא רוצה לחלל את השבת שיעשה את זה בבית שלו בקבר שלו. הרחובות שלנו, אנחנו שומרים שבת, אנחנו עם מקדשי שביעי הוא רוצה להחריב את הרחובות שלנו, לא לשלם גרוש לעירייה, אי אפשר לתת כסף לעירייה בשביל שימשיכו לשפוך דלק על בית המקדש. ה' יעזור שכולנו נחזור בתשובה"

ציונו של רבי חיים אבולעפיה זיעא מחדש היישוב היהודי בטבריה | צילום: James Emery from Douglasville, United States. ויקיפדיה

כפי שדיוחנו אמש ב'אידישע פוסט' ההחלטה על קיום העצרת התקיימה ביום חמישי האחרון בשעות הבוקר המוקדמות במעונו של המרא דאתרא וגאב"ד טבריה הגאון הגדול רבי אברהם דב אויערבאך שליט"א, שם התכנסו ראשי הציבור החרדי והדתי בעיר טבריה. כשבמהלך השבוע האחרון התקיימו מספר פגישות ואספות של רבני ועסקני העיר, על מנת לגבש דעה אחידה על דרכי פעולה ומאבק שיקיף את כלל הציבור החרדי והדתי בעיר. כשהתקווה מפעמת בלב כלל שומרי השבת, שבפעילות מאוחדת של כלל הקהילות והחוגים בעיר, ניתן יהיה לעצור את המשך חילולי השבת ואף לגדור מחדש את הפרצות שנפערו בחומת השבת וקדושתה של העיר.

במודעה שפורסמה לקראת העצרת תחת הכותרת: "אוי נא לנו שכך עלתה בימינו", נכתב בין היתר: "בעוונותינו הרבים נבחר לראשות העיריה אדם מופקר, צר ואויב, שאין לו שום תוכן ורק לעקור את הקדוש והיקר לנו. ובא לפגוע בשבת קודש ברגל גסה ובגאווה, ובחוצפה ובעזות פנים, בדברים שאף אחד לא העז ליגע בהם היל"ת. בהוראת מורנו ורבנו הגאב"ד שליט"א נתאסף כולנו לעצרת זעקה ותפילה, על קברו של המייסד והבונה של עירנו הקדושה טבריה, הצדיק נשיא אלוקים רבנו חיים אבולעפיה זיע"א, ביום ראשון בשעה 12:00 לפני הצהריים בבית העלמין הישן". בהמשך המודעה נכתב כי: "באם לא ישתנה המצב נבוא בהמונינו להתפלל ביום שב"ק לרחובה של עיר לבטל את חילול ד' וחילול שב"ק".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן