לקראת פיצוץ: נשיא ונצואלה הזמני קורא ל"מאות אלפי אזרחים להתגודד על הגבולות כדי שייכנס סיוע הומניטרי"

למרות ההפיכה בוונצואלה, עד כה טרם התפתח קרב ישיר ומתוכנן בין הצדדים, אולם בעקבות הוראתו של מדורו למנוע כניסת סיוע הומניטרי למדינה. הודיע אתמול (ראשון) גוואידו כי הוא "קורא לכל האזרחים לבצע 'מפולת הומניטרית' ולהגיע בשיירות ביום שבת לגבולות המדינה". הנשיא הזמני אף שלח לעבר החיילים מסר ברור: "עליהם לעמוד בצד ולתת לסיוע להיכנס". מה שעלול להוביל לעימות חסר תקדים בוונצואלה בין שני הצדדים.
– הסיוע רחב ההיקף שבא לכפר על בעיותיהם של "הילדים הרעבים", וכן "המחסור החמור בתרופות", כבר נמצא בקולומביה, בעיר קוקוטה ששוכנת על הגבול עם ונצואלה. אך עם זאת, הצבא הוונצואלי לפי שעה ממשיך לשמור על נאמנותו למדורו, ולא מאפשר את כניסת הציוד. * אלפי ונצואלים מתנדבים כבר החלו לנוע לגבולות כדי להביא את הסיוע האמריקני לתוך המדינה ו"שטף" האנשים צפוי להתגבר עם התקדמות השבוע. * יצויין כי לא פחות מ-600 אלף ונצואלים כבר חתמו על התנדבותם בקבלת הסיוע ההומינטרי רחב ההיקף. 
– בימים האחרונים, חיל האוויר האמריקני הנחית בקוקוטה אספקה של 180 טון, שכוללת מזון עתיר אנרגיה, אביזרי היגיינה ומוצרים אחרים שמספיקים ל-25 אלף אנשים ובימים הקרובים צפוי להגיע גם סיוע ל"מדינת רוריימה בברזיל", שגובלת בדרום מזרח ונצואלה. * סיוע הומניטארי נוסף צפוי לנחות בטריטוריה ההולנדית, קוראסאו, בתחילת השבוע הבא. האי הקריבי נמצא במרחק של 50 דקות טיסה מקראקס. (ישראל היום)

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן