"נעליים עם אמצעי מעקב הוחדרו לעזה" | דרמה במעבר כרם שלום: אנשי חמאס השתלטו על מעבר כרם שלום; מאשימים כי את פקידי הרשות בסיוע לישראל בהעברת ציוד ריגול לעזה

כוחות של ארגון הטרור חמאס השתלטו על צדו הפלשתיני של מעבר הסחורות כרם שלום וגרשו את פקידי הרשות. לפי מקורות ברצועה, פקידי חמאס מנהלים את המעבר מאז יום חמישי האחרון. מקורות בעזה טוענים, כי בחמאס סבורים כי פקידי הרשות מאפשרים לישראל להעביר במעבר אמצעים טכנולוגיים שיכולים לשמש לריגול.
– ההתפתחות הדרמטית בפרשה החלה בשבוע שעבר כאשר מנגנוני הביטחון של חמאס, פרסו מחסומים סמוך למעבר כרם שלום ובדקו את המשאיות והסחורות הנכנסות דרך המעבר. לטענתם על אחד המשאיות שהובילה נעליים צבאיות מישראל לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום הם הצליחו למצוא אמצעי מעקב אלקטרוניים. מנגנוני הביטחון של חמאס חוקרים את יעד הציוד ואת מטרתו. וע"פ החשד, אמצעי המעקב הוצמדו לנעליים עצמן וכך היה ניתן לעקוב אחר מיקומו של כל מי שנועל אותן. הנעליים יועדו ככל הנראה למנגנוני הביטחון של חמאס או לאנשי הזרוע הצבאית של הארגון.
– בחמאס מציינים, כי ההחלטה להגביר את הבידוק הביטחוני במעבר באה בעקבות מעצר של משתף פעולה פלסטיני במסגרת חקירת הארגון את חדירת הכוח המיוחד הישראלי לחאן יונס לפני 3 חודשים, לפי חמאס. משתף הפעולה, הודה שקיבל במעבר ציוד מעקב (GPS) עבור הכוח המיוחד, בסיוע אחד מפקידי הרשות. בחמאס דורשים כעת מפקידי הרשות לעבור תחקור ביטחוני ולרכז עליהם מידע, בין היתר טביעות אצבעות. 
– בישראל עוקבים מקרוב אחר ההשתלטות ועדיין לא הוחלט כיצד לפעול ואם לסגור את המעבר עד לחזרתם של פקידי הרשות הפלסטינית. לפני יותר מחודש נטשו פקידיו של אבו מאזן את מעבר רפיח בעקבות העמקת המחלוקות בין פתח לחמאס. מצרים סגרה אותו בתגובה, אולם פתחה אותו אחרי שלושה שבועות שבהם היה סגור כשאנשי חמאס הם אלו שמאיישים אותו מאז.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן