"פריצה למכוני הסקרים, והסתה נגד החרדים" | בדיון סגור בהשתתפות כל גופי הסייבר בארץ עלה כי אין גוף בעל סמכויות להתמודדות עם התערבות זרה בבחירות בישראל

ביום חמישי האחרון נערכה במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) בתל אביב, סימולציה סגורה שבדקה תרחישים שונים של ניסיונות להשפעה זרה על הבחירות, בהשתתפות נציגי מחלקות הסייבר של השב"כ והמשטרה, נציגים בכירים של המל"ל ומערך הסייבר הלאומי, ראש יחידת הסייבר בפרקליטות המדינה ועוד. כך נחשף בחדשות 'וואלה'.
– בין התרחישים שנבדקו היו מצב בו כל מכוני הסקרים מגלים כי מערכותיהם נפרצו, ובמשך שבועות הוצגו לציבור סקרים שהוטו על ידי גורם חיצוני. חשבונות מזויפים (שמופעלים עבור איווט ליברמן) שנועדו לעודד הפגנות של יוצאי ברית המועצות כנגד החרדים. וכן תרחישים נוספים.
– אחד הדברים המדאיגים שעלו בדיון הוא כי נכון להיום אין בישראל גוף שהגדרת המשימה שלו כוללת זיהוי ומאבק בסוג כזה של התערבות, המכונה "השפעת תודעה". מי שאמור להיות האחראי בתחום תעמולת הבחירות הוא יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, אולם מדובר בגוף שמטבעו אינו חוקר ויוזם, אלא מכריע בעתירות שמוגשות אליו ונוגעות לפעולות או לפרסומים ספציפיים. מבחינה חוקית, הוא מוגבל מאוד ביכולתו לפעול נגד תופעות רחבות היקף כמו הפעלת רשת בוטים על ידי מדינה זרה, ולמעשה גם אם הדבר נעשה מתוך ישראל.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן