בעקבות האנטישמיות: שבעה חברי פרלמנט מהלייבור פרשו לסיעה חדשה

קרע במפלגה הבריטית: שבעה חברי פרלמנט מהאופוזיציה המשתייכים למפלגת הלייבור הודיעו על פרישתם ממפלגת הלייבור ועל הקמתה של סיעה עצמאית במחאה על סגנון ההנהגה של יו"ר המפלגה, ג'רמי קורבין, ועל אי התמודדותה של מפלגת האופוזיציה הראשית בבריטניה עם תופעת האנטישמיות החמורה בשורותיה, וכן בשל טענות בנוגע לברקזיט. נאמניו של קורבין קוראים מצדם לשבעת הפורשים להעמיד את עצמם מיד לבחירה מחודשת במחוזות הבחירה שלהם, כדי שניתן יהיה לראות אם הם באמת מייצגים את בוחריהם.
– בכירים במפלגת הלייבור צופים פרישה של חברי פרלמנט נוספים. * בימים האחרונים הודיעה הנהגת הלייבור הודיעה, שהיא בודקת כ-370 תלונות על מקרי אנטישמיות בשורותיה. הודעה זו לוותה בביקורת עזה מצד כמה מחברי הפרלמנט של הלייבור, שעדיין לא פרשו מהמפלגה, שטענו כי מספר התלונות הזה נמוך מאוד ביחס למספר התלונות שהוגשו, וכי הנהלת המפלה אינה מטפלת ברצינות במימדי התופעה.
– מהארגון הבריטי "קמפיין נגד אנטישמיות" נמסר כי "מפלגת הלייבור האנטי-גזענית הפכה אנטישמית מבחינה מוסדית בהנהגתו של ג'רמי קורבין. היו לו את כל ההזדמנויות להתמודד עם האנטישמיות במפלגתו, אך כישלונו לעשות זאת ובחירותיו האישיות המזוויעות לא משאירים ספק – הוא עצמו אנטישמי".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן