"חבר כנסת מתנה, 2 שרים, חוק נורווגי מורחב והסכם עודפים" | איחוד בגוש הימין הדתי בתמורה לסל התחייבויות מראש הממשלה

במסגרת ניסיונו של ראש הממשלה לקדם איחוד של הבית היהודי והאיחוד הלאומי עם מפלגת עוצמה יהודית, סיכם היום (רביעי) נתניהו עם מפלגת הבית היהודי כי יקבלו שני תיקים בכירים בממשלתו שתקום לאחר הבחירות, וכן שיריון לחבר הבית היהודי במקום ה-28 בליכוד, כשלאחר הבחירות יועבר הנציג למפלגה הדתית המאוחדת. בנוסף סוכם על קיומו של חוק נורווגי מורחב המאפשר לכל שרי המפלגה להתפטר לטובת הכנסתם של נציגים נוספים מהרשימה לכנסת. ועל חתימת הסכם עודפים בין המפלגות (מה שישאיר לימין החדש לחתום הסכם עודפים עם כחלון או ליברמן) * בבית היהודי עדיין נותרו כיסי התנגדות נרחבים לאיחוד עם עוצמה יהודית', אולם מרכז הבית היהודי שהתכנס הערב, אישר את ההסכם ברוב של מאות קולות לעומת עשרה מתנגדים.
– המפלגות מתאחדות כדי ליצור "בלוק טכני" לבחירות, ומסתמן כי אחרי הבחירות המפלגה תתפרק והרשימה תתפצל.
– לבנתיים, עו"ד שחר בן מאיר, הגיש עתירה לוועדת הבחירות המרכזית נגד השיריון של ראש הממשלה בנימין נתניהו למועמד מטעם הבית היהודי בליכוד.
– מוקדם יותר הבוקר דווח קיבלה מפלגת עוצמה יהודית את הצעת הפשרה של המפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי, ולפיה אנשי עוצמה יהודית ישובצו במקומות החמישי והשמיני ברשימה המאוחדת.. לפי המתווה המסתמן, הבית היהודי תקבל את המקומות הראשון, השלישי והשישי, בעוד שהאיחוד הלאומי תקבל את המקומות השני, הרביעי והשביעי ברשימה.
– ברקע ההתפתחויות הפוליטיות, פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ונשיא רוסיה פוטין שתוכננה למחר נדחתה במספר ימים, כשמחר בבוקר יקיימו השניים שיחת טלפון ומועד הפגישה החדש ייקבע בהתאם. * גורם המקורב לארמון הקרמלין שברוסיה הגיב הערב (רביעי) בשיחה עם 'כאן חדשות' לביטול הפגישה וטען כי מדובר ב"דבר מאוד מוזר". לדבריו, "נתניהו חיכה הרי לפגישה הזו זמן רב. גם אם בקרמלין יכולים אולי להבין את השיקול שלו – להערכתי הפגישה הזו לא תקרה בקרוב".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן