עקב התנגדותו לגיוס חרדים: תלמיד ישיבה שעלה מצרפת והיה בדרכו לשמחה משפחתית בחו"ל נעצר והושלך לבידוד בכלא הצבאי; ישוחרר מחר

תלמיד ישיבה 'כנסת יצחק' בחדרה שמשפחתו עלתה בתקופה האחרונה מצרפת לישראל נעצר ביום שלישי האחרון בשדה התעופה בנתב"ג בעת שהיה יחד עם בני משפחתו המורחבת בדרכם לשמחה משפחתית בחו"ל, לאחר שבמהלך ביקורת הדרכונים עלה שמו במסוף כמבוקש למעצר עקב התנגדותו לגיוס חרדים, בסירובו להתייצב בלשכת הגיוס. בעקבות מעצרו ביטלו כל בני המשפחה את הטיסה, ונשארו בארץ. * בדיון משמעתי שערך קצין בעניינו נקצב מאסרו לשבעה ימים, והוא צפוי להשתחרר כבר מחר (שני). * אסיר עולם התורה מסרב ללבוש את מדי האסירים, ובשל כך הוא הושלך לאגף המיוחד שבכלא הצבאי, ונפטר ממטלות הכלא. * הוועדה להצלת עולם התורה מספקת לאסיר עולם התורה עורך דין מיוחד שייספק לו ייעוץ משפטי, וכן את שאר צרכיו בכלא. * במקביל, ע"פ דו"ח של ארגון 'אגודים בצרה' עולה, כי לפחות תשעה חרדים נוספים שהוא בכלא הצבאי זאת לאחר שהתייצבו בלשכות הגיוס כדרישת השלטונות, וזאת בעקבות חוק הגיוס האחרון שאושר בשנים האחרונות במטרה לצמצם את עולם הישיבות * הציבור נקרא להעתיר בתפילה עבור בצלאל בן רחל פרדו להצלתו מידי רודפי נפשו ולשחרורו המהיר מהכלא הצבאי

יום שלישי, בנתב"ג: משפחת פרדו המורחבת עושה את דרכה לביקורת הדרכונים, בכדי לטוס לשמחה משפחתית בחו"ל. בין הממתינים גם תלמיד ישיבת כנסת יצחק בחדרה, בן העליה הבחור החשוב בצלאל נ"י, עם הגעת תורו להעביר את הדרכון עלה במסוף, והוא הועבר לידי המשטרה הצבאי לאחר שזוהה במערכת כמי שמתנגד לגיוס חרדים ופועל ע"פ הוראת גדולי ישראל בסירובו מזה כשנה להתייצב בלשכת הגיוס במסגרת חוק הגיוס הדורש מכסות ויעדים מקרב המגזר החרדי, ובכך הוא מביע מחאה פאסיבית מתמשכת. יומיומית, נגד המזימה הנפשעת לעקירת תורה מישראל באמצעות חוק הגיוס על גירסאותיו השונות ותקנותיו, כולל החקיקה המחודשת שכבר הוחל בחקיקתו – שתכליתם, כל אחד לעצמו, וכולם יחד, להביא ח"ו להרס עולם התורה ושינוי פני הציבור החרדי.

עם מעצרו, העמידה הוועדה להצלת עולם התורה לרשות אסיר עולם התורה, ייעוץ משפטי ע"י הפרקליט הבכיר מנחם שטאובר, אולם הדיון בעניינו התנהל בהליך משמעתי, שם אין זכות ייצוג ע"י עורך דין. בנוסף, הוועדה להצלת עולם התורה פועלת לספק לאסיר עולם התורה את כל צרכיו במהלך שהותו בכלא הצבאי.

ביום רביעי התקיים דיון משמעתי בענינו ע"י קצין צבאי שקצב את עונשו לשבעה ימי מאסר, ואסיר עולם התורה צפוי להשתחרר כבר מחר (יום שני).

לאחר מעצרו הצהיר אסיר עולם התורה על סירובו ללבוש את מדי האסירים, ובשל כך הושלך לבידוד ונפטר ממטלות הכלא. ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך זצוק"ל הביע את דעתו בענין הישיבה באגף המיוחד כי "ישנה חשיבות לישיבה בבידוד בכלא הצבאי על פני תפילה במניין וכל הנלווה. אך יחד עם זאת, מי שזה קשה עבורו, לא זה עיקר המלחמה"

בעקבות מעצרו הגיעו בימים האחרונים קבוצות של אברכים סמוך לכלא 6 בעתלית, להזדהות עם אסיר עולם התורה, תוך שהם קוראים לעברו קריאות עידוד וחיזוק. אסיר עולם התורה אישר את קבלת קריאות העידוד, והודה לכל המוחים.

היהדות החרדית בארץ ובעולם מבהירה כי לא יעזור לשלטונות כל ההתעמרויות בבני העליה נזר הבריאה וכפי הוראת רבותינו מצוקי ארץ זיע"א ויבדלט"א מרנן חברי מועצת גדולי עולם התורה כי אין להתייצב בלשכת הגיוס בשום אופן ואין לשתף פעולה עם חוק השמד.

הצטרפו כעת לאמירת פרק תהילים להצלתו של בן העליה בצלאל בן רחל מידי רודפי נפשו ולשחרורו המהיר מהכלא הצבאי:

תהילים קמב
(א) מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה.
(ב) קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן.
(ג) אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד.
(ד) בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי.
(ה) הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי.
(ו) זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים.
(ז) הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי.
(ח) הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי.
אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים בַּצָּרָה וּבַשִּׁבְיָה הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּׁעְבּוּד לִגְאֻלָּה הָשָׁתָא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב וְאִמְרוּ אָמֵן.

בנוסף, לפי הפרטים העולים מדו"ח של ארגון 'אגודים בצרה' המפרסם רשימות תפילה עולה כי לפחות 9 חרדים כלואים בכלא הצבאי לאחר שהתייצבו בלשכות הגיוס כדרישת השלטונות, מתוך ניסיון לגייסם בכפייה.

ע"פ הדו"ח: לפחות 7 מתוך העצורים הם בני ישיבות שהתייצבו בלשכות הגיוס וזאת בהתאם לדרישת חוק הגיוס האחרון בכדי להסדיר את המשך הדיחוי, אך בשל התנכלויות בירוקרטיות שונות נשלל מהם מעמד בן הישיבה, והם הושלכו לכלא הצבאי בניסיון לגייסם בכפיה. בין האסירים, גם אברך צעיר אב ל-5 ילדים.

במקביל: 2 בחורים נוספים שנזנחו במטרה למוסרם ליעדים, ונפלו לצבא, אך בהמשך החליטו לחזור בתשובה ולעזוב את הצבא, ובשל כך הושלכו לכלא הצבאי

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן