רביעי וחמישי, האנוי, וייטנאם: פסגה שניה בין נשיא ארה"ב ומנהיג קוריאה הצפונית; קוריאה מזהירה: אם השיחות ייכשלו "ארצות הברית תהיה תמיד תחת איומים"

שליט קוריאה הצפונית, קים ג'ונג-און, עושה בימים אלה את דרכו אל האנוי, בירת ויאטנם, לקראת הפגישה הצפויה שם בינו לבין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ביום רביעי ובחמישי. מדובר בפסגה השנייה בין השניים, כשהראשונה התקיימה בשנה שעברה בסינגפור * במערב מקווים להתקדמות ממשית בנושא פירוק פיונגיאנג מגרעין. עם זאת, תוצאת הפסגה השנייה בין המנהיגים, שתיערך בוייטנאם, לא צפויה לכלול התחייבות של קים לצעדים משמעות, ועל פי ההערכות, אחת הדרישות שתציב ארצות הברית לקוריאה הצפונית תהייה לבצע צעדים לסיום המלחמה הארוכה עם שכנתה מדרום. קים יידרש לסגור את האתר הגרעיני המרכזי שלהם ב"יונגביון" ובסיסי טילים, בתמורה להקלה מסוימת בעיצומים נגד המדינה.
– בתקשורת הממלכתית של צפון קוריאה דווח הבוקר כי במידה ושיחות הגרעין בין נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, וקים ג'ונג און, מנהיג קוריאה הצפונית, ייכשלו – "ארצות הברית תהיה תמיד תחת איומים". * סוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה מתחה ביקורת על הדמוקרטים האמריקנים כי הם מנסים לסכל את מפגש הפסגה השבוע.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן