עימותים בהר הבית: עשרות מוסלמים פרצו למתחם שער הרחמים; יו"ר מועצת הווקף וסגנו נעצרו בחשד להסתה; ירדן: "הסלמה חמורה ומשחק באש"

למרות היערכות משטרתית בכוחות מתוגברים: מאות מוסלמים הצליחו לפרוץ היום (שישי) למתחם שער הרחמים, וקיימו בו תפילה. ישראל נמנעה מלהתערב והמשטרה לא ניסתה למנוע את הפריצה כדי להימנע מעימותים רחבי היקף. * הכניסה למתחם נאסרה ב-2003 בטענה שהאגודה שפעלה בו קשורה לחמאס, וכעת מנסה הווקף לפתוח מחדש את המקום. * בחמאס בפת"ח ובג'יהאד האיסלאמי בירכו על פריצת המתפללים למתחם: "העם הפלסטיני שימש היום דוגמא כשהתעקש להגן על מסגד אל-אקצה, חרף כל הקשיים והאיומים שהציבה ישראל, ובכך אישר כי אל-אקצה הוא קו אדום ולא ניתן לשנות בו את השליטה או לבצע בו שינויים". בג'יהאד האיסלאמי אמרו כי "הצעדות והעימותים בירושלים הם הוכחה לעמדה הלאומית והעממית הפלסטינית המתבססת על הגנת המקומות הקדושים והפלת 'עסקת המאה'". בפת"ח איחלו "ברכות לבני העם הפלסטיני בירושלים שעמדו איתן נגד הכיבוש והצליחו לפתוח היום את בית התפילה בבאב א-רחמה ולהניף בו את דגל פלסטין". 
– פחות מיומיים לאחר הפריצה למתחם באב א-רחמה שננעל בצו בית משפט, נעצרו הלילה (ראשון) ראש מועצת הווקף וסגן המנהל. השניים, חשודים בהובלת מוסלמים ביום שישי למתחם באב א-רחמה שבלב הסערה * בהמשך הבוקר שוחרר סגן מנהל הווקף, ובנוסף ראשי מועצת הווקף הורחקו לשבעה ימים מהר הבית. השר הירדני לווקף ולמקומות המקודשים לאסלאם אמר כי מעצר ראש מועצת הווקף הוא הסלמה חמורה ומשחק באש, הפוגע בחסות הירדנית על המקומות המקודשים.
– מוקדם יותר, בלילה שבין חמישי לשישי, במסגרת ההיערכות ועל סמך ידיעות מודיעיניות נעצרו 60 חשודים בהסתה ובהפרת הסדר, ובמשטרה ציינו כי צפויים מעצרים נוספים. מדובר בגל מעצרים חריג של תושבי מזרח ירושלים, שככל הנראה קשורים לליבוי המתיחות. מקורות מקומיים אמרו שהמעצרים התמקדו בסילוואן, עיסוויה, ג'בל מוכבר העיר העתיקה, ואדי ג'וז, מחנה הפליטים שועפט וראס אל עמוד.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן