אבו מאזן: "אני קורא למדינות ערב ולאירופה להקים רשת ביטחון פיננסית עבור התקציב של הרשות, ולהכיר במדינת פלסטין"

תחת אבטחה כבדה של כוחות הביטחון המצריים, שמנהלים מבצע גדול נגד הג'יהאדיסטים בסיני נפתחה אתמול (א') במצרים פסגה אירופית-ערבית ראשונה, שנועדה לחזק את שיתוף הפעולה בין האיחוד האירופי לליגה הערבית. נשיא המועצה האירופית, קרא לחזק את הקשר בין הצדדים "אנחנו צריכים לשתף פעולה ולא להשאיר את זה למעצמות שרחוקות מאוד מהאזור שלנו" – רמז לרוסיה ולסין. * נשיא מצרים קרא בנאומו בפתיחת הוועידה לפתור את הסכסוך הישראלי פלסטיני ולהביא לתום הסכסוכים בסוריה, תימן ולוב. אחריו נשא דברים סלמאן מלך סעודיה, ואמר דברים דומים. המלך הסעודי הוסיף כי מדינתו "תומכת בהקמת מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה מזרח ירושלים".
– יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, נאם אף הוא במהלך הפסגה, וקרא למדינות אירופה להפעיל לחץ על ישראל לקדם את תהליך השלום. "יש להפנות את ישראל להליך בוררות לאחר ההחלטה לקטוע את הכספים המועברים לרשות הפלסטינית", אמר. "אני קורא למדינות ערב ולאירופה להקים רשת ביטחון פיננסית עבור התקציב של הרשות, ולהכיר במדינת פלסטין". לדבריו, "כל תכנית שלום שלא תוביל להקמת מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים לא תנחל הצלחה. הניסיונות של ישראל לבצע נורמליזציה ביחסיה עם מדינות ערב והמדינות האסלאמיות לא יביאו לה שלום וביטחון. יישום היוזמה הערבית בנוסחתה משנת 2002 הוא הדרך היחידה להשגת שלום".
– לפסגה בסיני הגיעו רוב מנהיגי המדינות החברות בליגה הערבית, חוץ מבשאר אסד – שארצו כרגע מושעית מהליגה הערבית בגלל מלחמת האזרחים, ונשיא סודן עומאר אל-באשיר שמתמודד עם מחאה גדולה בארצו. את סעודיה מייצג המלך סלמאן * באיחוד האירופי מנהיגי צרפת, ספרד, לטביה וליטא לא הגיעו לסיני. ומנהיגים נוספים שהגיעו לפסגה אישרו את הגעתם רק אחרי שהתברר שאל-באשיר ומוחמד בן סלמאן, יורש העצר הסעודי והאיש החזק בממלכה, לא יגיעו.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן