פרקליטו לשעבר של טראמפ טען בקונגרס כי טראמפ ידע מראש על ההדלפות נגד קלינטון

מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, אמר אתמול (רביעי) בעדותו בבית הנבחרים כי טראמפ ידע על ההדלפות נגד קלינטון שהגיעו לידי רוסיה במהלך הבחירות ב-2016.  לטענת כהן, טראמפ ידע כי מקורבו רוג'ר סטון "ניהל שיחות עם ג'וליאן אסאנג' בנוגע לפרסום המיילים של הוועדה הדמוקרטית הלאומית בידי וויקיליקס". לדבריו הוא היה עד לשיחת טלפון שניהל טראמפ, שהיה אז מועמד לנשיאות, לסטון. כשלדבריו, "סטון אמר לטראמפ שהוא סיים שיחת טלפון עם ג'וליאן אסאנג' והוא עדכן אותו כי בתוך ימים יתפרסם קובץ גדול של מיילים שיזיק להילרי קלינטון". ולטענת כהן, טראמפ הגיב ואמר: "האם זה לא יהיה נפלא?". עם זאת, כשנשאל על ידי דבי ווסרמן שולץ הדמוקרטית, שכיהנה כיו"ר הוועידה הדמוקרטית ב-2016 ונאלצה להתפטר בגלל הדלפת המיילים, אם טראמפ תיאם זאת עם מוסקבה, אמר כהן: "אני לא מודע לכך".
– בנוסף, כהן הודה כי בפעם הקודמת שהתייצב בפני הקונגרס הוא שיקר בנוגע לפרויקט של בניית מגדל טראמפ במוסקבה: "שיקרתי כשאמרתי שהמשא ומתן על הפרוייקט נפסק בינואר 2016, המשא ומתן נמשך עוד חודשים אחר כך לתוך הקמפיין". * לדבריו, טראמפ לא אמר לו לשקר בעדותו הקודמת בקונגרס. "הוא לא אמר לי ישירות לשקר לקונגרס, ככה הוא פועל. בשיחות שהיו לנו במהלך הקמפיין, כשניהלתי עבורו משא ומתן ברוסיה, הוא היה מסתכל לי בעיניים ואומר לי שאין שום עסקים ברוסיה ואז הולך ומספר לציבור האמריקני את אותו השקר. זו הייתה הדרך שלו לומר לי לשקר". לדבריו, " לפחות שש פעמים מתחילת הפריימריז ועד סוף יוני הוא שאל אותי 'איך הולך ברוסיה', והתכוון לפרויקט של המגדל במוסקבה".
– לא ברור מה יהיה המשקל המשפטי של עדותו של כהן, אך היא מגיעה לקראת סיום חקירתו של התובע המיוחד רוברט מולר, שאמור למסור בקרוב את הדוח המסכם לתובע הכללי.
– רודי ג'וליאני, פרקליטו של טראמפ, אמר לעיתון ה"וושינגטון פוסט לקראת העדות כי "מדובר בעורך דין שהקליט את לקוחו כאשר טען שהוא נאמן לו. אם אתם מאמינים לו אתם טיפשים"

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן