ההסלמה בין הודו לפקיסטן: חילופי אש בין המדינות נמשכים; הרשויות בפקיסטאן מפנות כפרים סמוך לגבול עם הודו

הרשויות בפקיסטאן החלו היום (חמישי) לפנות כפרים הסמוכים לגבול עם הודו בחבל קשמיר. לדברי שר ההסברה של חבל קשמיר הפקיסטאני, כמה מאות משפחות הועברו מבתיהן אחרי שחילופי האש הארטילריים בין שתי המדינות המשיכו גם הלילה. * כתוצאה מהחרפת המשבר סגרה פקיסטן את המרחב האווירי שלה "עד הודעה חדשה". בהודו נסגרו לפחות שישה שדות תעופה, ואזור גדול מצפון לניו דלהי נסגר לטיסות אזרחיות.
– אתמול שבתה פקיסטן טייס קרב הודי שמטוסו יורט מעל שמי המדינה. בתיעוד שפרסמה פקיסטן, נראה הטייס, אומר את שמו ומספרו האישי כשמדיו מוכתמים בדם. הודו דרשה את שחרורו המיידי: "אנחנו מתנגדים בתוקף למיצג הוולגרי של פקיסטאן שמציג איש צוות אוויר פצוע. מדובר בהפרה של כל הסטנדרטים של החוק הבינלאומי". שר החוץ של פקיסטאן, אמר בתוכנית טלוויזיה כי מדינתו תהיה מוכנה לשחרר את הטייס אם המהלך יבלום את ההסלמה.
– ראש הממשלה הפקיסטאני, קרא להודו להתחיל בשיחות בין הצדדים כדי לפתור את המשבר באופן דיפלומטי. "עם הנשק שנמצא בידיכם ועם הנשק שנמצא בידינו, האם אנחנו יכולים להרשות לעשות טעויות? האם אנחנו צריכים לחשוב לאן עשויה להוביל ההידרדרות הזו?"
– במסגרת המתיחות בין המדינות, בנתה הודו יותר מ-14 אלף בונקרים למשפחות שחיות לאורך הגבול הפקיסטני. המקלטים החדשים, שתוכננו עוד לפני העימות האווירי, אמורים להרגיע במעט את התושבים ההודים ולמנוע מהם לברוח מהאזור.
– המתיחות בין שתי מעצמות הגרעין התעצמה לפני שבועיים בשל פיגוע התאבדות באזור שבשליטת הודו בקשמיר, ובו נהרגו 40 שוטרים צבאיים הודים. עם זאת העימות הגיע לשיא ביום שלישי, אז תקפה הודו אזור שלטענתה היה בסיס צבאי של פקיסטן. ביום שלישי בבוקר כשמטוסי קרב הודיים ביצעו תקיפה חריגה בעומק שטח פקיסטן, ראשונה מסוגה זה קרוב ל־50 שנה, וחיסלו יותר מ־300 חמושים במחנה אימונים של ארגון טרור אסלאמי. הארגון אחראי לפיגוע ההתאבדות שבו נהרגו יותר מ־40 אנשי ביטחון הודיים לפני כשבועיים. בפקיסטן טענו בתגובה כי חיל האוויר המקומי הצליח להניס את מטוסי התקיפה ההודיים. שעות אחדות לאחר מכן הופל כלי טיס פקיסטני בלתי מאויש שהיה במשימת איסוף מודיעין ליד הגבול באזור גוג'ראט.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן