שבת חמישית ברציפות: המדינה בסדרת חילולי שבת רחבים בפרהסיא לצורך חשמול הרכבת, והקמת גשר להולכי רגל

במהלך כל השבת הקרובה (ויקהל - שקלים) יימשכו העבודות להקמת גשר שנועד לחבר את מזרח תל אביב ומרכזה להולכי רגל ולרוכבי אופניים. העבודות הנרחבות שהחלו לפני ארבעה שבועות ויימשכו גם בשבת הקרובה ובשבתות הבאים רחמנא ליצלן יחלו בכניסת השבת ויימשכו במהלך כל השבת. במהלך העבודות, יונפו 6 קורות פלדה מאסיביות, שמשקלן הכולל מעל 1000 טון שמהוות את בסיס הגשר. בנוסף, החל מלפני ארבעה שבתות, ובכל שבת עד להודעה חדשה, יבוצעו עבודות תשתית וחשמול במקטע שבין תחנות ההגנה וסבידור מרכז בתל אביב. * העבודות בשבת מתקיימות באישור הממשלה.

למרות כל בקשות ומחאותיו של ציבור שומרי השבת נגד המשך חילולי השבת, סדרת חילולי שבת נרחבים מתבצעים בשבתות האחרונות בפרהסיא, מטעם חברות ממשלתיות, באישור הממשלה ולמגינת לב עם מקדשי שביעי, והם אף אמורים רחמנא ליצלן להימשך גם בשבתות הקרובות.

המדינה מתכננת לבצע בשבת הקרובה (ויקהל – שקלים) עבודות להקמת גשר שיחבר את מזרח תל אביב עבור הולכי רגל ולרוכבי אופניים. העבודות מתבצעות החל מכניסת השבת לקראת השעה 18:00 והם נמשכים במהלך כל השבת, כשהנפת כל קורה נמשכת כ-24 שעות, כשש שעות מתוכן לפריסת המנופים, ועבודת ההנפה עצמה והריתוכים בין האלמנטים נמשכים כ-15 שעות נוספים. בכל שבת מונף רוקת פלדה מאסיבית, באורך של 55 מטר במשקל כולל של מעל אלף טונות. כשחילולי השבת הנרחבים מתוכננים להתקיים רחמנא ליצלן גם בשלשת השבתות הקרובות.

עבודות חילולי השבת החלו לפני ארבעה שבתות (יתרו – מתן תורה), כשבמקביל, בשבתות אלו מתבצעות גם עבודות תשתית וחשמול במקטע שבין תחנות ההגנה וסבידור מרכז בתל אביב, תוך חילול שבת מחפיר.

מתפללי בתי הכנסת בעיר תל אביב, ממשיכים להוסיף מדי שבת פרקי תהילים ותפילה, שילמדו תועים בינה וישוב לבבם לאביהם שבשמים, ויופסקו חילולי השבת בפרהסיה הציבורית של העיר.

רבנים ואישי ציבור תמהו בסוף השבוע האחרון איך עדיין לא הצהירה אף מפלגה המבקשת קולות מחרדים, כי לא תשב בקואליציה שבה לא יובטח הפסקתם האמיתית והמוחלטת של חילולי השבת הנעשים מידי שבת בשבתו, ע"י חברות ממשלתיות וציבוריות. יתרה מכך בחלק מהמפלגות נראה כי הם מתכננים לחייב את עצמם בהישארות בקואליציה, כאשר שרים מטעם המפלגה אמורים להתפטר מהמפלגה בכדי לאפשר ג'ובים לעוד חברי כנסת. אולם, במידה והמפלגה תפרוש מהקואליציה, הרי שהם ישארו ללא תפקיד כלל, וכך מתכננים הם לחייב עצמם בהישארות בממשלה.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן