צפון קוריאה על כישלון הפסגה עם טראמפ: "ייתכן שההזדמנות לא תשוב"; "קים עלול לאבד את רצונו להגיע להסכם"

לפי דיווח בסוכנות הידיעות המרכזית הקוריאנית, מנהיג קוריאה הצפונית קים ז'ונג און ונשיא ארה"ב טראמפ החליטו שימשיכו בשיחות על מנת לפתור את הבעיות שנידונו בפסגה שנערכה השבוע בווייטנאם.
– בשיחה עם כתבים אמר שר החוץ הצפון קוריאני כי קוריאה הצפונית ביקשה רק הסרה חלקית של הסנקציות במהלך הפסגה בווייטנאם ולא את כולן – "הסרת העיצומים נגעה רק לאלו הקשורים לחיי האזרחים ולא לאלו הצבאיים". וציין כי ארצו העלתה הצעה ריאליסטית, הכוללת את פירוקו המלא של הכור המרכזי שלה ביונגביון, כולל מתקני פלוטוניום ואורניום, על ידי מהנדסים משתי המדינות. – "זהו הצעד הגדול ביותר בתהליך הפירוז הגרעיני שאותו אנחנו יכולים לנקוט בהתחשב לרמת האמון הנוכחית בין שתי המדינות. קשה לומר שיהיה משהו טוב יותר ממה שהצענו, ייתכן שלא תהיה הזדמנות נוספת. אנחנו זקוקים לצעד ראשון בדרך לפירוז מוחלט. העמדה הבסיסית שלנו לעולם לא תשתנה וגם אם ארצות הברית תרצה לקיים שיחות נוספות, העמדה שלנו לא תשתנה".
– סגנית שרת החוץ הצפון קוריאנית, אמרה בתדרוך כי היא קיבלה את הרושם שקים "עלול לאבד את רצונו להגיע להסכם" אחרי שארצות הברית דחתה את האפשרות להסרה חלקית של הסנקציות.
– שר החוץ האמריקני מייק פומפאו אמר היום (שישי) כי קוריאה הצפונית ביקשה את הסרת כל הסנקציות בפסגה בהאנוי, אך נציגיה לא היו בהירים באשר למה שיש בכוונתה להציע מעבר לכור הגרעיני ביונגביון. "הם היו מאוד גלויי לב ביחס למה שהם היו מוכנים לעשות ביונגביון אבל עדיין לא בהירים לגמרי לגבי ההיקף המלא של מה שהיה להם להציע", אמר פומפאו והוסיף: "בעיקרון, הם ביקשו הסרה מלאה של הסנקציות". לדבריו, ארצות הברית הייתה נחושה "לשוב לשולחן ולהמשיך את השיחה"

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן