המתיחות הביטחונית בהר הבית | בית המשפט צפוי לאשר צו סגירה חדש למתחם באב א-רחמה בהר הבית בתוך שבוע; בווקף מתכננים לקיים ביום שישי עצרת מחאה

אחרי שבמהלך דיוני המעצרים של פלסטינים שנעצרו בחשד שנכנסו למתחם באב א-רחמה הצמוד לשער הרחמים בצדו הפנימי של הר הבית הבית התגלה כי אין צו סגירה בתוקף למבנה, ביקשו במשטרה ובפרקליטות להוציא צו סגירה חדש למקום. לטענתם סגירת המקום, הכרחית שכן קיימת תשתית ראייתית מוצקה לכך שהוא משמש לפעילות חמאס וכנקודת אחיזה של ארגון הטרור בהר הבית. אתמול (שני) קבע בית משפט השלום בירושלים כי אם בתוך שבוע לא יגיש הווקף את תגובתו לבקשת המדינה לסגור את המבנה הוא יוציא צו לסגירתו.
– על רקע המתיחות הנפיצה הוחלט בווקף לקיים ביום שישי הקרוב תפילת מחאה בהר הבית. במקביל, יצאו אנשי הווקף בקריאה למוסלמים המגיעים להר ביום שישי, שלא להיכנס להר אלא להשאר מחוץ לשערים כאות מחאה. בווקף שואפים לשחזר את 'מחאת המגנומטרים' שפרצה לפני כשנה וחצי, אז נשארו עשרות אלפי מתפללים מוסלמים מחוץ להר הבית, במחאה על הצבת מגנומטרים בכניסות להר הבית. בסופו של דבר המחאה המוסלמית עזרה, וישראל הסירה את המגנומטרים משערי ההר.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן