היום, בבית המשפט הצבאי ביפו: דיון שני בעניינו של אסיר עולם התורה בן העליה הרב מאיר בלוי שליט"א העצור במעצר פתוח עקב התנגדותו לגיוס חרדים

היום (רביעי) בצהריים יתקיים בביהמ"ש הצבאי ביפו דיון שני בעניינו של אסיר עולם התורה הרב מאיר בן בת שבע (בלוי) שליט"א שנעצר ביום שלישי שעבר לכלא הצבאי, אך בהוראת בית המשפט הצבאי שוחרר למעצר פתוח, לאחר שפרקליטו מטעם הוועדה להצלת עולם התורה העלה נימוקים משפטיים כבדי משקל, אשר על פיהם אין לצבא כלל סמכות לעוצרו או לזמנו לגיוס, מאחר ואינו מתייצב כלל בלשכת הגיוס מאז ביטול חוק טל. בית המשפט הצבאי לערעורים ציין כי "בשלב זה, נוכח קיומן של שאלות פרשניות כבדות משקל החייבות בחינה עובדתית ומשפטית, אין זה ראוי כי המאשם יהיה נתון במעצר ממשי בזמן בירור שאלות אלה" * הצטרפו כעת לאמירת פרק תהילים להצלחתו של בן העליה מאיר בן בת שבע בלוי ולשחרורו המהיר מידי רודפי נפשו

היום יתקיים בביהמ"ש הצבאי ביפו דיון שני בעניינו של אסיר עולם התורה הרב מאיר בן בת שבע (בלוי) שליט"א שנעצר ביום שלישי שעבר בשעות הערב לכלא הצבאי, זאת עקב התנגדותו לגיוס חרדים וסירובו לשתף פעולה עם גזירת השמד של גיוס בני הישיבות. במהלך הדיון מיוצג האברך, בידי עורך הדין מנחם שטאובר שנשכר במיוחד ע"י הוועדה להצלת עולם התורה.

במרכז הדיונים עומדת הטענה כי לצבא אין  כלל סמכות לעוצרו או לזמנו לגיוס, מאחר ואינו מתייצב כלל בלשכת הגיוס מאז ביטול חוק טל. בעקבות טענה זו, אף קבע בית המשפט הצבאי כי גם מבחינה משפטית "אין זה ראוי כי הנאשם יהיה נתון במעצר ממשי בזמן בירור שאלות אלה", "נוכח קיומן של שאלות פרשניות כבדות משקל החייבות בחינה עובדתית ומשפטית", ועל כן הורה להשימו במעצר פתוח בבסיס תל השומר. במהלך המעצר הפתוח, מסתובב אסיר עולם התורה במלבושו הרגיל. כמו"כ הוא זכאי להחזיק טלפון, ולשמור על קשר רציף עם משפחתו. יחד עם זאת, אם חלילה יקבע במשפט כי עליו לשהות במאסר בפועל, תקופת המעצר הפתוח לא תנוכה מעונש המאסר, אך היא עשויה להילקח בחשבון בעת קביעת מידת העונש.

כזכור, עם מעצרו בשבוע שעבר הורו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א כי במידה ומעצרו יימשך, יש להמשיך את הוראתו הברורה של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך זיע"א כי על כל מעצר בן ישיבה יש להרעיש עולם ומלואו ולצאת במחאה אדירה שתביא את זעקת היהדות הנאמנה ועולם התורה, להסרת החרב המונפת על כלל בני הישיבות ועולם התורה בארה"ק. וכעת לאחר שהועבר למעצר פתוח עוקבים גדולי התורה אחר ההתפתחויות.

בן העליה נעצר בין שלישי בערב במהלך הפגנה ספונטנית נגד גיוס בנות שהתפתחה בכביש הכניסה לעיר מודיעין עילית, במהלך ההפגנה, עצרו כוחות המשטרה כעשרה מפגינים ולקחו אותם לתחנת המשטרה בכניסה לעיר. אחד האברכים במקום, שסירב להזדהות זוהה באמצעות טביעת אצבע, ואז עלה שמו במסוף המשטרתי, כמי שמתנגד לגיוס חרדים בסירובו להתייצב בלשכת הגיוס במסגרת חוק הגיוס הדורש מכסות ויעדים מקרב המגזר החרדי. אולם בעוד בתחנות אחרות במשטרה, מבינים כי אל להם לקחת חלק ברדיפת הצבא נגד עולם התורה, ומשחררים את העצורים בנסיבות אלו, מפקד המשטרה במודיעין עילית הורה מיד להזמין משטרה צבאית על מנת להסגירו לכלא הצבאי.

היהדות החרדית בארץ ובעולם מבהירה כי לא יעזור לשלטונות כל ההתעמרויות בבני העליה נזר הבריאה וכפי הוראת רבותינו מצוקי ארץ זיע"א ויבדלט"א מרנן חברי מועצת גדולי עולם התורה כי אין להתייצב בלשכת הגיוס בשום אופן ואין לשתף פעולה עם חוק השמד.

הצטרפו כעת לאמירת פרק תהילים להצלחתו של בן העליה מאיר בן בת שבע בלוי ולשחרורו המהיר מידי רודפי נפשו

תהילים קמב
(א) מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה.
(ב) קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן.
(ג) אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד.
(ד) בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי.
(ה) הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי.
(ו) זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים.
(ז) הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי.
(ח) הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי.
אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים בַּצָּרָה וּבַשִּׁבְיָה הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּׁעְבּוּד לִגְאֻלָּה הָשָׁתָא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב וְאִמְרוּ אָמֵן.

תגובה אחת

  1. בסימן טוב הגב

    לַיְּהוּדִ֕ים הָֽיְתָ֥ה אוֹרָ֖ה וְשִׂמְחָ֑ה וְשָׂשֹׂ֖ן וִיקָֽר. רבותי! הזדמנות לקידוש ד' בסימן טוב ובמזל טוב. כל עם ישראל מברכים את הגאון הצדיק המוסר נפשו על קידוש השם (ולכאורה) הוא "מנהיג הדור הבא", היינו מוה"ר רבי מאיר בלוי שליט"א – אסיר עולם התורה.

    אשריך רבי מאיר שנתפסת במצות קידוש שם שמים, וזכית לקדש את שמו יתברך ברבים, וכעת מהשמים נותנים לך כח להשאר חזק ע"פ דרך התורה הק', בגאוה, בחוזק, ו"בעזות דקדושה" במעצר פתוח, עם הכובע והחליפה של החרדים לדבר ד', כי רואים את היראת שמים שלך על פניך, ולכן פטרו אותך מללבוש את הבגדים הצואים שלהם, שהם מסריחים, ומלא צואה וכו'….. חזק ואמץ! ואל תחת מפני איש!!! כי הגאולה קרובה מאוד, כי הגאולה קרובה מאוד, כי הגאולה קרובה מאוד, כי הגאולה קרובה מאוד מאוד מאוד.

    בפלג הירושלמי החליטו לצאת ביום חמישי למחאה אדירה בירושלים. כולם להגיע להפגנה החשובה תנו כבוד לתורה מכל החוגים והעדות, אשכנזים, ספרדים, דתיים, חסידים, תימנים, מתנגדים, חרדים, מסורתים, תנו כבוד לתורה והוקירו לומדיה. בואו להזדהות עם הבני תורה, והאברכים, ובני הישיבות עמלי התורה, שבזכותם אנחנו חיים כאן. ועל כל אלו שלא יוצאים למחות כבר כּתיב עליהם "וַיִּתְאַפַּק הָמָן". ודע: שלפי דעת "כל גדולי הדור" חייבים לצאת להפגין ולמחות נגד השמד. ועל כל אלו שלא מוחים כּתיב "וַיִּתְאַפַּק הָמָן".

    ויה"ר שבזכותך (רבי מאיר) נזכה בקרוב בסימן טוב ובמזל טוב, לקבל פני משיח צדקנו, ולבנין בית המקדש השלישי במהרה בימינו אמן ואמן.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן