חשש להתלקחות בהר הבית: בווקף מזהירים מסגירת מתחם באב א-רחמה – "יהיו לכך השלכות חמורות שיתרחבו מעבר למסגד אל-אקצה וירושלים"

מוצעת הווקף האיסלאמי החליטה שלא להגיב לבקשת המשטרה לסגור את המקום, זאת, למרות הבהרת בית משפט השלום בירושלים כי במידה ולא תתקבל תגובה, הוא ייענה לבקשת הסגירה. בווקף האסלאמי ציינו כי "באב א-רחמה יישאר פתוח. לבית המשפט של הכיבוש הישראלי אין סמכות שיפוטית במתחם הקדוש". מועצת הווקף גם החליטה לבצע שיפוץ כללי, פנימי וחיצוני, של המתחם. לדבריו, המועצה אישרה את התכניות ההנדסיות לביצוע השיפוץ שהוגשו אליה.
– בימים האחרונים הופצו במזרח ירושלים וברשות הפלשתינית מסרים הקוראים למוסלמים להגיע בהמוניהם ליום השישי בהר הבית, למחאה מחוץ למסגד אל-אקצא בדומה למחאה שהתנהלו במקום בזמן משבר המגנומטרים.
– חבר מועצת הווקף חאתם עבד אל-קאדר אמר כי הווקף ממשיך במגעים עם ירדן כדי להפעיל לחץ ערבי ובינלאומי על מנת לרסן את כוח ישראל במסגד אל-אקצה. "לא נקבל מחדש את סגירת המתחם, ואנו מזהירים את ישראל מסגירתו בכוח שכן יהיו לכך השלכות חמורות שיתרחבו מעבר למסגד אל-אקצה וירושלים".
– במקביל, שר החוץ הטורקי טוען כי "טורקיה היא המדינה המוסלמית היחידה שיכולה להגן על העיר ירושלים ואתריה הקדושים", לדבריו, "כולם מפחדים מארה"ב ומישראל". 

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן