היום, 16:00 בצהריים, שרי ישראל-יפו, ירושלים: מחאת חרדים נגד גזירת הגיוס וכנגד מה שלוקחים לכלא הצבאי את מוסרי הנפש ובני העליה

בעקבות המשך מעצרו במעצר צבאי של אסיר עולם התורה בן העליה הרב מאיר בלוי שליט"א, אב לתינוק בן 4 חודשים, שנותק ממשפחתו בעקבות התנגדותו לגיוס חרדים, יתאספו היום (חמישי) אלפי חרדים למחאה מרכזית בעיר ירושלים נגד גיוס בני הישיבות, לדרוש את כבודה של תורה ולתבוע את עלבונה מיד הקמים עליה להשפילה ולחלל כבודה, במעצר לומדיה, מכבדיה ואוהביה - בני הישיבה שנאסרו בידי שלטונות הצבא, בעוון רצונם ללמוד תורה בטהרתה. המחאה תחל בשעה 16:00 אחה"צ בצומת הרחובות שרי ישראל - יפו בירושלים

אתמול (רביעי) היה אמור להתקיים בביהמ"ש הצבאי ביפו דיון שני בעניינו של אסיר עולם התורה הרב מאיר בן בת שבע (בלוי) שליט"א שנעצר ביום שלישי שעבר בשעות הערב לכלא הצבאי, זאת עקב התנגדותו לגיוס חרדים וסירובו לשתף פעולה עם גזירת השמד של גיוס בני הישיבות. במהלך הדיון מיוצג האברך, בידי עורך הדין מנחם שטאובר שנשכר במיוחד ע"י הוועדה להצלת עולם התורה. הדיון נדחה ליום ראשון הקרוב, כשבשמך כל הזמן לבנתיים מוחזק אסיר עולם התורה במעצר צבאי (במעצר פתוח).

בעקבות המשך מעצרו קיימו מרנן ורבנן גדולי ישראל התייעצות חירום, ולאחר מכן הורו הרבנים לועדה להצלת עולם התורה כי על ציבור היראים והחרדים לדבר ה' וכלל היהדות הנאמנה, לצאת במערכה אדירה נגד המעצר הנפשע, וכי יש להמשיך ביתר שאת וביתר עוז, את הוראתו הברורה של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבאך זיע"א, כי על כל מעצר בן ישיבה יש להרעיש עולם ומלואו ולצאת במחאה אדירה שתביא את זעקת היהדות הנאמנה ועולם התורה להסרת החרב המונפת על כלל בני הישיבות, לדרוש את כבודה של תורה ולתבוע את עלבונה מיד הקמים עליה להשפילה ולחלל כבודה, במעצר לומדיה, מכבדיה ואוהביה – בני הישיבה שנאסרו בידי שלטונות הצבא, בעוון רצונם ללמוד תורה בטהרתה.

בהתאם לכך, צפויים היום (חמישי) לעלות אלפי חרדים למרכז העיר ירושלים למפגן מחאה כנגד גזירת הגיוס וכנגד מה שלוקחים לכלא הצבאי את הבחורים מוסרי הנפש ובני העליה שתחל בשעה 16:00 אחר הצהריים בצומת הרחובות יפו – שרי ישראל.

אלפי המוחים יכריזו כי לא יירתעו משום איום של מאסר או הכאות, סנקציות כלכליות ופליליות ככל שיהיו וימשיכו לתבוע בגאון את דרישתם להסיר באופן מיידי את גזירת הגיוס מעל כלל בני הישיבות, ללא הטלת מכסות ויעדי גיוס כאלו או אחרים.

המפגינים יכריזו כי לא ישתפו כל פעולה עם הניסיונות להביא לגיוס חרדים וכי לא יתייצבו בלשכות הגיוס עד לביטול מוחלט של מדיניות הגיוס, והחזרת מעמד 'תורתו אומנותו' לכלל בני הישיבות כבעבר, ללא כל התניה של עמידה ביעדים או מכסות כלשהן.

במעמד המחאה האדיר תכריז היהדות החרדית כולה שוב את התנגדותה לכל פשרה ומו"מ בנוגע לעתידם ומעמדם של בני הישיבות ולומדי התורה, עולם התורה לא יכרע ולא יתשחווה, לא ישתף פעולה עם מזימות שמד ומלכודות הרסניות, ולא יתן ידו לחמורה שבגזירות אותה מבקש השלטון החילוני בישראל להטיל על היהדות הנאמנה.

רבנים ומחכנכים אומרים בשיחה עם ה"אידישע פוסט" כי ההפגנות מחשלות את ילדינו לדעת למסור את הנפש על עיקרי הדת, וכפי שנהרגו אבותינו על מזבח האינקוויזיציה והשמדות באירופה כן רואים ילדינו את אבותיהם מוסרים את גיוום למכים למען התורה ולומדיה.

כזכור, בן העליה נעצר בין שלישי בערב במהלך הפגנה ספונטנית נגד גיוס בנות שהתפתחה בכביש הכניסה לעיר מודיעין עילית, במהלך ההפגנה, עצרו כוחות המשטרה כעשרה מפגינים ולקחו אותם לתחנת המשטרה בכניסה לעיר. אחד האברכים במקום, שסירב להזדהות זוהה באמצעות טביעת אצבע, ואז עלה שמו במסוף המשטרתי, כמי שמתנגד לגיוס חרדים בסירובו להתייצב בלשכת הגיוס במסגרת חוק הגיוס הדורש מכסות ויעדים מקרב המגזר החרדי. אולם בעוד בתחנות אחרות במשטרה, מבינים כי אל להם לקחת חלק ברדיפת הצבא נגד עולם התורה, ומשחררים את העצורים בנסיבות אלו, מפקד המשטרה במודיעין עילית הורה מיד להזמין משטרה צבאית על מנת להסגירו לכלא הצבאי.

עם קבלת הידיעה על מעצרו פעלו ראשי 'הוועדה להצלת עולם התורה' לסייע לבן העליה בכל הנצרך לו בשבתו בכל הצבאי, בין היתר בשליחת עורך דין שנפגש עימו והדריך אותו לקראת הבאות, וכן בהכנסת ספרי קודש טלית ותפילין וכל הנצרך לבן העליה.

במרכז הדיונים בשלב הנוכחי עומדת הטענה כי לצבא אין כלל סמכות לעוצרו או לזמנו לגיוס, מאחר ואינו מתייצב כלל בלשכת הגיוס מאז ביטול חוק טל. בעקבות טענה זו, אף קבע בית המשפט הצבאי כי גם מבחינה משפטית "אין זה ראוי כי הנאשם יהיה נתון במעצר ממשי בזמן בירור שאלות אלה", "נוכח קיומן של שאלות פרשניות כבדות משקל החייבות בחינה עובדתית ומשפטית", ועל כן הורה להשימו במעצר פתוח בבסיס תל השומר. במהלך המעצר הפתוח, מסתובב אסיר עולם התורה במלבושו הרגיל. כמו"כ הוא זכאי להחזיק טלפון, ולשמור על קשר רציף עם משפחתו. יחד עם זאת, אם חלילה יקבע במשפט כי עליו לשהות במאסר בפועל, תקופת המעצר הפתוח לא תנוכה מעונש המאסר, אך היא עשויה להילקח בחשבון בעת קביעת מידת העונש.

הצטרפו כעת לאמירת פרק תהילים להצלחתו של בן העליה מאיר בן בת שבע בלוי ולשחרורו המהיר מידי רודפי נפשו

תהילים קמב
(א) מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה.
(ב) קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן.
(ג) אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד.
(ד) בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי.
(ה) הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי.
(ו) זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים.
(ז) הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי.
(ח) הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי.
אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים בַּצָּרָה וּבַשִּׁבְיָה הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּׁעְבּוּד לִגְאֻלָּה הָשָׁתָא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב וְאִמְרוּ אָמֵן.

תגובה אחת

  1. אסיר עולם התורה הגב

    כל עם ישראל מברכים את רבי מאיר בלוי שליט"א – אסיר עולם התורה.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן