התקשורת הצפון קוריאנית על פיסגת טראמפ-קים: "אירוע משמעותי נוסף העוסק בשלום העולמי"

התקשורת הרשמית של קוריאה הצפונית שידרה הלילה (חמישי) תיעוד שמהלל את הביקור של המנהיג קים ג'ונג און לווייטנאם, אך לא כללה את קריסת השיחות עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.  בתיעוד נראה קים מחייך בזמן שהוא צועד יחד עם טראמפ במלון בהנאוי בשבוע שעבר. הוא נראה מנופף מלימוזינה שחורה בזמן נסיעתה ברחוב בבירת וייטנאם, שהיה גדוש בתושבים שנופפו בדגלי קוריאה הצפונית ווייטנאם. קים גם נראה מבקר בשגרירות הצפון קוריאנית, שחלק מעובדיה ובני משפחותיהם בכו והתרגשו לפני שהצטלמו בתמונה קבוצתית על רקע תמונתו הענקית של אביו וסבו של קים.
– הפסגה תוארה כ"אירוע משמעותי נוסף העוסק בשלום העולמי". קים צוטט שם באומרו כי קוריאה הצפונית וארצות הברית צריכות לשים קץ לעוינות בת עשרות השנים ביניהן, אולם לא הוזכרה שם העובדה שטראמפ קיצר את הפסגה וששום הסכם לא נחתם בסיומה. * המחלוקת בין הצדדים הייתה סביב הסנקציות שמוטלות על פיונגיאנג, ושתי המדינות האשימו זו את זו בקריסת הפסגה השנייה, אך הותירו פתח להמשך השיחות.
– חלק מהמומחים סבורים כי השמטת כישלון המשא ומתן מראה כי המשטר הקומוניסטי רוצה להמשיך בו, וגם בכדי ש-25 מיליון אזרחי המדינה המסוגרת לא ידעו על הכישלון הדיפלוטמי שעלול לפגוע במנהיגתו של קים. (AP)

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן