זעזוע בעולם היהודי: הרפורמים מנסים לדחוק את השכינה מהכותל המערבי; הבוקר: נשות הרפורמים בהצגה פוגענית במקום הקודש והמקדש

נשות הרפורמים מתכננים להגיע הבוקר (שישי), יום שני של ראש חודש אדר ב', בשעה 6:30 בבוקר לרחבת הכותל המערבי לצורך קיום הצגה פרובוקטורית, תוך חילול מקום הקודש והמקדש. על מנת להיערך לפרובוקציה בצורה מקסימלית, פנו לאחרונה הנשים הרפורמיות לרב הכותל, בבקשה שיאפשר להם להשתמש במערכת ההגברה בזמן האירוע. האתר 0404 מדווח כי בשיחות סגורות שקיים עם אנשי הקרן למורשת הכותל, אנשי הקרן לא הסכימו להתחייב שנשות הרפורמים לא יקבלו את השימוש במערכת ההגברה. * הרב הראשי הספרדי לישראל שיגר מכתב חריף וכואב ליועמ"ש ובו הוא כותב כי "הכותל המערבי הוא מקום קדוש ודינו כבית מקדש מעט ואין כל היתר לנהוג בו קלות ראש. מטרתן של אותן נשים היא אחת, ביזוי הקדוש והיקר לעם ישראל". הרב הוסיף כי "מעולם לא זזה שכינה מהכותל המערבי. במעשיהן של 'נשות הכותל' יש משום דחיקת רגלי השכינה חלילה ואוי לנו שכך עלתה בימינו. ועתה הגדילו לעשות כשהן מבקשות להפעיל מערכת הגברה ברחבת הכותל המערבי על ידי מה שהן מכנות 'חזניות' תוך חילול נורא של המקום".

נשות הרפורמים מתכננים להגיע הבוקר (שישי), יום שני של ראש חודש אדר ב', בשעה 6:30 בבוקר לרחבת הכותל המערבי לצורך קיום הצגה פרובוקטורית, תוך חילול מקום הקודש והמקדש. על מנת להיערך לפרובוקציה בצורה מקסימלית, פנו לאחרונה הנשים הרפורמיות לרב הכותל, בבקשה שיאפשר להם להשתמש במערכת ההגברה בזמן האירוע. האתר 0404 מדווח כי בשיחות סגורות שקיים עם אנשי הקרן למורשת הכותל, אנשי הקרן לא הסכימו להתחייב שנשות הרפורמים לא יקבלו את השימוש במערכת ההגברה.

בתגובה, מתכננים במרכז ליב"ה ובארגונים נוספים תפילה המונית בכותל שאליה הוזמנו עד כה עשרות אוטובוסים שצפויים להיות מלאים, מעבר למאות נוספים שמתכוונים להגיע באופן עצמאי. בארגון ליב"ה הגישו בקשה לרב הכותל לקבל את זכות השימוש במערת ההגברה.

לקראת ההצגה הפרובוקטיבית, שיגר הרב הראשי הספרדי לישראל מכתב חריף וכואב ליועץ המשפטי לממשלה ובו ביקש שיאסור על קיום ההצגה וימנע את "ביזוי הכותל". במכתבו מציין הרב הראשי כי "הכותל המערבי הוא מקום קדוש ודינו כבית מקדש מעט ואין כל היתר לנהוג בו קלות ראש. מטרתן של אותן נשים היא אחת, ביזוי הקדוש והיקר לעם ישראל". הרב הוסיף כי "מעולם לא זזה שכינה מהכותל המערבי. במעשיהן של 'נשות הכותל' יש משום דחיקת רגלי השכינה חלילה ואוי לנו שכך עלתה בימינו. ועתה הגדילו לעשות כשהן מבקשות להפעיל מערכת הגברה ברחבת הכותל המערבי על ידי מה שהן מכנות 'חזניות' תוך חילול נורא של המקום".

הרב הראשי הוסיף במכתבו כי הרבנות הראשית נושאת באחריות הבלעדית לקבוע את מנהג המקום. "היא זו שעליה מוטלת האחריות והחובה לוודא כי קדושת הכותל תישמר אבקשך לפעול בכל דרך למנוע את חילול המקום".

בתנועת "חזון" ניסו להמחיש מה יקרה אילו נשות הרפורמים יצליחו חלילה בפרובוקציה שלהם, והפיצו שער הפיקטיבי של עיתון "ידיעות אחרונות", המדווח בכותרת ראשית כי "לראשונה ממלחמת ששת הימים – הרפורמים כבשו את הכותל", וכן מאמרים של פרשני העיתון, המכריזים כי "תם עידן הרבנות הראשית" ו"התבוללות היא כבר לא מילה גסה". על העמוד נרשם הכיתוב "את השער הזה חייבים למנוע".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן