באופן פתאומי, ובעקבות הנחיה שהתקבלה בתדר המיועד לשעת חירום: מאות רכבות בכל רחבי הארץ נעצרו למשך 5 דקות

סכסוך העבודה ברכבת ישראל נמשך: בהנחיית ועד העובדים נעצרו היום (שלישי) כל הרכבות ברחבי הארץ, מאות במספר, למשך מספר דקות. זאת במסגרת המאבק בין הוועד להנהלת רכבת ישראל במחאה על תנאי ההעסקה של הנהגים. * ההודעה על השבת הרכבות נמסרה היום בשעות הצהריים, ב"נוהל 1", תדר השמור לאירועי חירום בלבד, כאשר אחד מחברי הוועד אמר ברשת הקשר של הרכבת: "החל מרגע זה כל הרכבות בארץ עוצרים לחמש דקות. כל הנהגים, אני חוזר, לעצור את כל הרכבות בארץ לחמש דקות. בעוד חמש דקות תחדשו תנועה". לאחר ההודעה, ענו חלק מהנהגים כי קיבלו את ההוראה והם מבצעים אותה.
– מוקדם יותר היום התקיים משא ומתן בין ההנהלה לבין הסתדרות, אך זה הסתיים באי הסכמה בין הצדדים. * לפני כיומיים פתח ועד העובדים בשביתה ברכבות הנוסעים בקווים ראשונים-לוד, וכרמיאל-חוף הכרמל.  * בוועד טוענים כי ההשבתה מתוכננת בעקבות צעדי ההנהלה המנסה בכוח להוציא סידור עבודה ש"מסכן את הנהגים ואת ציבור הנוסעים".
– בעקבות השבתת הרכבות נמסר מרכבת ישראל כי הם שוקלים להגיש תלונה אישית במשטרה כנגד ראשי הוועד שהשביתו את תנועת הרכבות הבוקר. בנוסף ציינו ברכבת כי "בעקבות עצירת כלל הרכבות בארץ, תוך הוראה פראית של ועד העובדים, הפוגעת במאות אלפי נוסעים, צפויים שיבושים ועיכובים בתנועת הקווים שאינם מושבתים, לאורך כל היום. מדובר בהוראה המשתמשת בנוסעים כבני ערובה, שרק ועד חסר אחריות וחסר שיקול דעת יכול להורות. בשל הנחיה זו יחולו שיבושים לאורך שעות, עד התייצבות הרשת הארצית".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן