התרסקות המטוס באתיופיה: הקופסאות השחורות של המטוס ישלחו לחו"ל לבדיקה; גרמניה מסרבת לקבל את הקופסא לבדיקה

חברת "אתיופיאן איירליינס" הודיעה היום (רביעי) כי היא תשלח את הקופסאות השחורות של המטוס שהתרסק לבדיקות בחו"ל על מנת לגלות מה הוביל להתרסקות הדגם החדש של בואינג. גורמים אמריקניים אמרו כי הקופסאות – הקלטות תא הטייס ונתוני הטיסה – ספגו נזק מסוים, אולם הם בטוחים כי ניתן יהיה להפיק מהן מידע בתוך יממה מתחילת הבחינה שלהן. * דובר רשות שדות התעופה של גרמניה מסר כי המדינה מסרבת לקבל את הקופסא השחורה שנמצאה בזירת ההתרסקות, וזאת משום שאין לה את התוכנה הדרושה לבדיקה. לדבריו, לא ידוע לאן יישלחו את הקופסא השחורה של מטוס בואינג 737 MAX.
– לפי העיתון וול סטריט ג'ורנל, טייס המטוס של חברת אתיופיאן איירליינס שהתרסק ביום ראשון באתיופיה דיווח על בעיות שליטה במטוס וביקש לחזור לנמל התעופה. בהקלטות השיחות של הטייס עם מגדל הפיקוח הוא לא נשמע מתלונן על בעיות חיצוניות כלשהן בטיסה או במטוס – כמו התנגשות בציפורים. 
– בתוך כך, עורך הדין ג'סטין גרין, שמתמחה בתחום התעופה וייצג משפחות נגד בואינג, העריך כי חברת התעופה עלולה לעמוד בפני גל תביעות מצד קרוביהם של הקורבנות והוסיף כי סכומי הפיצויים עבור כל הרוג צפויים לעמוד על 2־3 מיליון דולר. * באסון נהרגו 157 נוסעים, בהם שני ישראלים.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן