הפרלמנט הבריטי הצביע בעד דחיית הברקזיט בשלושה חודשים לפחות; הצעה לקיים משאל עם חוזר על הברזיקט נדחתה ברוב מוחץ

ברוב של 412 תומכים מול 202 מתנגדים: הפרלמנט הבריטי הצביע אמש (ה') בעד הצעה ממשלתית לדחות את הפרישה מהאיחוד האירופי, הפרלמנט הסמיך את ראש הממשלה לבקש מהאיחוד לדחות בלפחות שלושה חודשים את תאריך הפרישה מהאיחוד האירופי, או אף זמן רב יותר אם ההסכם שגיבשה לא יאושר * כעת על בריטניה להגיש בקשה רשמית להארכת סעיף 50 של אמנת ליסבון, המסדיר את פרישתן של מדינות מהאיחוד האירופי. דובר הנציבות האירופית אמר שהארכת סעיף 50 (הליך היציאה מהאיחוד) תתבצע רק אם "תאושר פה אחד" על ידי 27 ראשי האיחוד. * אפשרות נוספת שעלתה באיחוד האירופי היא להעניק לבריטים באופן חד-צדדי הארכה משמעותית, של חודשים רבים, שבמהלכם יוכלו לקיים משאל עם חוזר על השאלה אם לפרוש מהאיחוד האירופי.
– לפני ההצבעה על דחיית הפרישה הצביע הפרלמנט בלונדון על הצעה שקוראת לערוך משאל עם שני על הברקזיט. ההצעה הזו נדחתה ברוב מוחץ של 334 מול 85 חברים. * כזכור, ב-2016 עבר רעיון הברקזיט במשאל עם ברוב של 52% מול 48%.
– לפי הדיווחים, ראש ממשלת בריטניה מתכוונת להעמיד שוב להצבעה ביום רביעי הקרוב את המתווה שגיבשה לפרישה, וייתכן כי בפעם השלישית תצליח לגבש סוף-סוף רוב למתווה.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן