הפתרון למשבר הגיוס?: מועמד 'חוסן לישראל' אינו שולל את הפיכת הצבא למקצועי

בכנס מיוחד שהתקיים אמש בעיר רחובות בהשתתפות נציגים מכל גווני הקשת הפוליטית, הוקמה עמותת "צבא מקצועי מיקוד" שקורא לבטל את גיוס החובה בישראל. לפי מייסד העמותה כל הצבאות בעולם המערבי, למעט שוויץ וישראל, הם צבאות מקצועיים. בנוסף לדבריו, הפיכת הצבא לצבא מתנדבים מקצועי, תחסוך למשק לפי המכון למחקרים אסטרטגיים ועבודות עומק שנערכו, כ-51 מיליארד שקל בשנה, שיוכלו להיות לעזר בנושאי רווחה וחינוך ויעלו את התל"ג הלאומי לרמה הגבוהה בעולם.
– הרמטכ"ל לשעבר ומועמד מפלגת "כחול לבן" לראשות הממשלה, בני גנץ, התבטא בנושא בשנה שעברה, טרם כניסתו לפוליטיקה, ואמר בראיון שהעניק לעיתון 'יום ליום' כי "איני שולל את הפיכת הצבא למקצועי". 
– כזכור, בג"ץ קבע כי חקיקה שתאפשר את דיחויים של בני ישיבות מהווה פגיעה בשוויון, ואינה חוקתית, בשל כך מתכננים בממשלה לחוקק חוק חדש הכולל מכסות ויעדים מקרב בני הישיבות, בתמורה לדיחוי זמני לחרדים אחרים, במדרג גדל והולך עד לשיער של 60% מתלמידי כל מחזור שיימסרו לצבא. היועמ"ש ציין בחוות דעתו כי לא בטוח שמתווה כזה יספק את בג"ץ, ומנגד במגזר החרדי מבהירים באופן נחרץ וברור כי הם מתנגדים לכל חוק שדורש כל מכסה ויעד מקרב בני הישיבות.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן