לראשונה מתחילת כהונתו: טראמפ הטיל וטו על הצבעת הסנאט לבטל את מצב החירום הלאומי

נשיא ארצות הברית טראמפ הטיל בסוף השבוע וטו על החלטת הקונגרס לבטל את מצב החירום שעליו הכריז לצורך מימון החומה בגבול מקסיקו. – "כנשיא, ההגנה על המדינה שלי היא החובה הגדולה ביותר שלי. אתמול העביר הקונגרס חוק מסוכן שאילו היה הופך לחוק, היה מעמיד סכנה מספר גדול של אמריקנים. לקונגרס יש את הזכות להעביר את ההחלטה הזאת ולי יש את החובה להטיל עליה וטו. אני מאוד גאה להטיל עליה וטו". * הדמוקרטים צפויים לקיים הצבעה ביום שלישי הבא בקונגרס בניסיון לעקוף את הטאבו, אולם בכדי לצלוח מהלך כזה עליהם להשיג רוב של שני שלישים בשני בתי הקונגרס, אך בסנאט יש צורך ב-67 קולות כדי להפוך את החלטתו של טראמפ. 12 סנאטורים רפובליקנים אמנם חברו אל הדמוקרטים בהעברת ההצעה, אולם זה לא יספיק להם.
– אתמול אמר התובע הכללי של ארצות הברית, וויליאם בר, כי "ההכרזה של הנשיא דונלד טראמפ על מצב חירום במדינה לצורך מימון בניית החומה בגבול עם מקסיקו מאושרת על פי החוק".
– לפני כחודש הגישו 16 מדינות בארה"ב תביעה נגד הנשיא, בניסיון לבלום את ניסיונו להכריז על מצב חירום לאומי כדי לגייס כספים לבניית חומה בגבול מקסיקו. התובעים טוענים כי הניסיון של טראמפ לעקוף את הקונגרס, שמתנגד ברובו להעברת הכספים לבניית החומה, אינו חוקתי.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן