בעיצומה של ישיבה עם בכירי המודיעין המצרי, הטילים נורו לעבר תל אביב | הדרמה מאחורי הקלעים, הזעם המצרי, הדרישות והאיומים

העיתון 'ישראל היום' חושף הבוקר (ראשון) בשם חבר במשלחת המצרים פרטים דרמטיים על מה שקרה מאחורי הקלעים בעת שיגור הטילים מעזה לישראל ביום חמישי בערב: ביום חמישי בשעה 21:07 בערב ישבו ראשי הפלגים הפלסטיניים בעזה ובראשם מנהיגי חמאס איסמעאיל הנייה ויחיא סינוואר עם מחזיק "תיק עזה" במודיעין הכללי המצרי אחמד עבד אל-ח'לק ובכירים נוספים, כדי לדון בתהליך ההסדרה בין רצועת עזה לישראל. דקות אח"כ נכנס לחדר אחד העוזרים של חברי המשלחת המצרית עם פנים מודאגות והגיש לראשי המשלחת את הטלפון הסלולרי שלו. החיוכים התחלפו מיד בפנים חמורות סבר, ובכירי המשלחת פנו אל סינוואר והטיחו בו בזעם: 'עד לאן אתם חושבים שתגיעו עם המשחק הכפול שלכם? אנחנו יושבים כאן כדי לסגור את פרטי הרגיעה מול ישראל ומאחורי גבנו אתה מאשר לאנשיך לשגר טילים אל עבר תל אביב?'
– בכירי המודיעין המצרי אף הבהירו כי "אם ישראל תחליט לצאת למבצע צבאי נרחב בעזה, אנחנו הפעם לא נעשה דבר כדי לבלום את המתקפה הישראלית, גם אם יחליטו הישראלים למוטט את השליטה שלכם בעזה באמצעות סיכולים ממוקדים של כל אחד ואחד מכם. במקביל לכיבוש הרצועה מצרים ובעלות בריתה באזור לא ינקפו אצבע לעצירת התגובה הישראלית".
– מנהיג חמאס סינוואר שהיה מופתע גם הוא מהשיגור הבהיר להם כי "חמאס אינו עומד מאחורי השיגור", ראשי המשלחת לא השתכנעו והמשיכו להטיח בסינוואר. "אתה משקר! דם תושבי עזה שייפגעו מתגובת ישראל יהיה על ידיכם! אתם תביאו במו ידיכם לחורבנה של רצועת עזה ומיטוט משטרכם, ומה שחמור מאוד הוא שהימרתם על ביטחוננו האישי כאשר בזמן שהותנו בעזה ביצעתם שיגור טילים לתל אביב!".
– סינוואר פנה בפנים חתומות אל חברי המשלחת ואמר להם: "לא אבקש מכם לסכן את חייכם ולהישאר בעזה, אולם בטרם תעזבו נבקש כי תיצרו קשר עם עמיתיכם הישראלים ותבהירו להם כי השיגור לא היה מכוון ובטח שלא מתוכנן, וכי פני חמאס אינם להסלמה אלא להשלמת הקצוות האחרונים של הבנות הרגיעה". 
– זמן קצר לאחר שהמשלחת המצרים יצאה מהרצועה יצר סינוואר קשר עם ראשי המשלחת ומסר להם כי פעילי חמאס שביצעו עבודות תחזוקה סמוך למערכת השיגור לגוש דן שהוצבה במערב עזה כהכנה לעימות עתידי מול ישראל, הם שביצעו כנראה בשוגג פעולה שגרמה לירי הטילים. לדבריו, חמאס עצר פעיל אחד והבטיח לעצור נוספים ולמצות עימם את הדין.
– ע"פ הדיווח ב'ישראל היום', חברי המשלחת המצרית דרשו שחמאס יודיע על ביטול הפגנות השיבה בשישי האחרון – דרישה שחמאס הסכים לה – וש"הפגנת המיליון" בעוד שבועיים, תיערך במתכונת לא אלימה או יבוטלו כליל. 

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן