"שוחחו בעברית שלמדו בכלא הישראלי" | דיווח: ראש השב"כ נפגש בשבוע שעבר בקהיר עם בכירי חמאס; על השולחן: גופות החיילים המוחזקים בעזה, והצעה לניהול משותף של ישראל וחמאס במעברי הגבול

אתר ה'אינדיפנדנט' הלונדוני המופיע בשפה הערבית מדווח כי ראש השב"כ נועד עם בכירים בחמאס בקהיר, לפני שיגור הרקטות לעבר גוש דן בלילה שבין חמישי לשישי. הפגישה בין הצדדים התקיימה בתיווך ראש המודיעין המצרי, שהציע לראש השב"כ לשמוע בצורה ישירה את תנאי החמאס לרגיעה לטווח ארוך ובמקביל להציג את העמדה הישראלית לחמאס גם כן  * במהלך הפגישה דיברו חלק מהבכירים בחמאס בעברית, אותה למדו בבתי הכלא. בין חברי המשלחת של חמאס בלטו הבכיר מוסא אבו מרזוק, בליווי שני מפקדי שטח שזהותם לא נמסרה.
– ראש השב"כ הדגיש בפגישה את סוגיית שני גופות חיילים ישראלים המוחזקים ברצועת עזה, והצורך ברגיעה מוחלטת, שכוללות את הפסקת צעדות השיבה, הפסקת הפרות הסדר הליליות על הגדר וכל הפעילויות על הגבול בין רצועת עזה לישראל. מצדו, הבטיח ארגמן כי ישראל מוכנה להקל על הסגר על הרצועה, ושחמאס וישראל יאיישו את מעברי הגבול בכרם שלום וארז, ואף לפתוח מחדש את אזור התעשייה קרני, וזאת בנוסף להסכמה מצרית לפתוח את מעבר רפיח באופן קבוע.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן