סקר 'ישראל היום': כחול לבן מגדילה פער מול הליכוד שנחלש דרמטית; גוש הימין מגדיל פער מול גוש השמאל; מרץ עוקפת את העבודה

סקר 'ישראל היום' שפורסם ביום שישי מעלה כי לו הבחירות היו מתקיימות, מפלגת כחול-לבן מצליחה לבלום את מגמת הירידה בסקרים האחרונים, ומקבלת 33 מנדטים, לעומת הליכוד שצונח ל-26 מנדטים בלבד (פער של 7 מנדטים). בחלוקה בין הגושים, גוש הימין-דתיים מזנק ל-66 מנדטים וזאת עקב כך שגם זהות, וגם ישראל ביתנו עוברים את אחוז החסימה. * בגוש השמאל מרצ מובילה עם 8 מנדטים והעבודה אחריה עם 7. והמפלגות הערביות שבבחירות האחרונות קיבלו סך הכל 13 מנדטים יורדים ל-6 מנדטים בלבד אותם מקבלת חד"ש־תע"ל, לעומת רע"מ-בל"ד שלא עוברת את אחוז החסימה.
– ע"פ הסקר, רק 53% מהציבור ענו כי הם רואים במפלגת 'זהות' מפלגה ימנית. 28% אמרו כי הם לא יודעים אם זהות היא מפלגת ימין או שמאל, 13% טענו כי היא מפלגת מרכז, ואילו 6% סבורים כי זו בכלל מפלגת שמאל.
– נתון מעניין נוסף בסקר הוא מידת הוודאות שתומכי המפלגות הגדולות יממשו את הצבעתם – 68% מאלה שאמרו שיצביעו ליכוד, ו-66% מאלה שאמרו שיצביעו כחול-לבן אמרו שהם בטוחים שיבואו להצביע.
– ע"פ הסקר, לו הבחירות היו מתקיימות היום, מפת המנדטים המתקבלת היתה כדלהלן: כחול לבן – במקום הראשון עם 33 מנדטים; הליכוד – 26; מרץ – 8; איחוד מפלגות הימין – 7; העבודה – 7; יהדות התורה – 7; הימין החדש – 6; חד"ש-תע"ל – 6; זהות – 5; ישראל ביתנו – 5; כולנו – 5; ש"ס – 5; גשר – 0; יחד – 0; מגן – 0; רע"מ-בל"ד – 0

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן