סקר 'מקור ראשון': שווין בין 'הליכוד' ל'כחול-לבן'; כולנו וישראל ביתנו לא עוברות את אחוז החסימה אך גוש הימין מוביל

סקר חדש של העיתון 'מקור ראשון' מלמד על שינויים דרמטיים במפת המנדטים, במידה והבחירות היו מתקיימות היום. לפי הסקר, לראשונה מפלגות הליכוד וכחול-לבן שומרים על שווין בין המפלגות, ומקבלות 32 מנדטים כל אחת. אך מבחינה גושית, הימין והדתיים מובילים עם 63 מנדטים (כולל זהות ועוצמה יהודית) זאת למרות ש'כולנו' ו'ישראל ביתנו' אינם עוברים את אחוז החסימה.
– נתון מעניין שעלה בסקר הוא השאלה מה יקרה אם כחול לבן לא תצליח להשיג גוש חוסם ולהרכיב את הממשלה הבאה, 58 אחוזים מכלל המשיבים השיבו כי המפלגה תתפרק לשלוש סיעות. ואילו רק 35 אחוזים סבורים שהמפלגה תישאר מאוחדת באופוזיציה ותגבש חלופה שלטונית. * עם זאת, בקרב מצביעי כחול לבן, עבודה ומרצ התוצאות הפוכות: 65 אחוזים מאמינים שכחול לבן יישארו מאוחדים באופוזיציה, ורק 29 אחוזים חוששים שהאיחוד לא יחזיק מעמד.
– ע"פ הסקר, לו הבחירות היו מתקיימות היום, מפת המנדטים המתקבלת היתה כדלהלן: הליכוד – 32; כחול לבן – 32; העבודה – 10; חד"ש-תע"ל – 9; איחוד מפלגות הימין – 7; הימין החדש – 7; יהדות התורה – 7; מרץ – 6; ש"ס – 6; זהות – 4; גשר – 0; יחד – 0; ישראל ביתנו – 0; כולנו – 0; מגן – 0; רע"מ-בל"ד – 0

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן