התרסקות המטוס באתיופיה: ההקלטות מהקופסה השחורה שוחזרו בהצלחה; חברת בואינג תוציא תוכנה משודרגת עבור כל המטוסים מהדגם שהתרסק בתוך שבוע עד עשרה ימים

בעקבות התרסקות המטוס באתיופיה: יצרנית המטוסים בואינג מתכננת לפרסם עדכון תוכנה למטוסים מדגם 737 MAX בתוך שבוע עד עשרה ימים. ביצרנית המטוסים מעריכים כי מנהל התעופה האמריקני יאשר את השינויים בתוכנה עד לסוף החודש. עם זאת, ממנהל התעופה נמסר כי המטוסים לא יחזרו לפעילות עד שהשדרוג לתוכנה לא ייבדק ויותקן על המטוסים.
– שדרוג התוכנה במטוסים מגיע לאחר שמדינות רבות ברחבי העולם, בראשן ארצות הברית, החליטו לקרקע את כל המטוסים מדגם זה. זאת לאחר שהרשות הפדרלית האמריקנית מצאה קווי דמיון בין שני המקרים. בחברת בואינג הודיעו כי הם תומכים בקרקוע סוג המטוס שהתרסק. זאת במקביל לחקירת האירוע ולניתוח נתוני הקופסה השחורה שהחל בימים האחרונים בצרפת. הקלטות תא הטייס במטוס שהתרסק הורדו בהצלחה והן הועברו לחוקרים באתיופיה שם הם אמורים לעבוד על הנתונים כבר היום (ראשון).
– העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח ביום שישי כי קברניט מטוס הבואינג 737 MAX 8 של "אתיופיאן איירליינס" בטיסה 302 לניירובי שבקניה שהתרסק לאחר ההמראה מאדיס אבבה ניסה לחזור לנחיתה. שלוש דקות לאחר ההמראה, הוא פנה לפקחים באדיס אבבה: "break, break (שקט בקשר). מבקש לחזור לנחיתה". הוא קיבל אישור, אך נעלם מהמכ"ם כעבור זמן קצר * ע"פ הדיווח, עוד לפני פניית הקרבניט, חשו הפקחים במצב חירום בטיסה 302 לקניה וביקשו מהטייסים בשני המטוסים האחרים להישאר בגובה רב. בזמן זה התפרץ הטייס בקול מבוהל לרשת "שקט בקשר" וביקש לשוב על עקבותיו. שלוש דקות מזמן ההמראה המטוס האיץ אף יותר, הרבה מעבר למגבלות הבטיחות. הטייס הסתובב ימינה וכעבור דקה נוספת נעלם ממסכי המכ"ם בשטח אווירי סגור צבאית. * ב"אתיופיאן איירליינס" סיפרו שצוות המטוס דיווח למגדל הפיקוח על בעיות במערכת בקרת הטיסה (מחשב הטיסה) דקות לפני שאבד איתם הקשר.
– בסוכנות רויטרס דווח כי חוקרים גילו בזירת ההתרסקות של המטוס חלקים של המייצב בזנב המטוס, שלטענתם היו במצב לא שגרתי בדומה לממצאים שנאספו בזירת התרסקות מטוס "ליון אייר" לפני שלושה חודשים. 

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן