יום שלישי ברציפות: מאות פלסטינים מפגינים נגד המצב הכלכלי הקשה ברצועה; יותר מ-200 עצורים

יום שלישי של המחאה נגד ארגון הטרור חמאס השולט ברצועת עזה: מאות בני אדם הפגינו בשבת ברחבי רצועת עזה נגד המצב הכלכלי הקשה ברצועת עזה, אי-תשלום משכורות והאבטלה הגואה, העומדת על כ-50%. המפגינים קוראים להפסיק את הגבייה והמיסים על הסחורות, להגביל את מחירי הירקות בשוק המקומי ואת מחירי הסחורות ולא להשאיר אותן למשחק של הסוחרים. * במהלך ההפגנה בשבת הצית את עצמו פלסטיני בן 32 בכניסה למרפאה באזור פאח'ורה בג'באליה, לאחר שחמאס גירש אותו מביתו בגלל שלא יכול היה לשלם דמי שכירות. * גורמים מעזה מדווחים כי יותר מ-200 בני אדם נתפסו בגל המעצרים שביצע החמאס, חלקם הגדול מורכב מאנשי פת"ח וממי שהיו ראשי המנגנונים של אבו מאזן ברצועה לפני עליית חמאס לשלטון. תושבים פלסטינים טוענים שהוכו קשות על ידי מנגנוני הביטחון של חמאס אחרי שנעצרו. * ערוץ "אל-ערביה" דיווח כי כוחות חמאס פרצו למשרדים של כמה כלי תקשורת ברצועת עזה ועצרו עיתונאים שסיקרו את ההפגנות נגד הנהגת הארגון על רקע המצב הכלכלי. 
–  בינתיים, כל הפלגים הפלסטינים ברצועת עזה – מלבד חמאס והג'יהאד האסלאמי – הודיעו על תמיכה בהפגנות הצעירים. בכירי הפלגים השונים בעזה, קראו לאפשר את קיום ההפגנות ולשחרר מיד את העצורים. עוד אמרו כי הם מכבדים את זכויות וחופש הפרט והכלל והזכות להפגין ואמרו כי הם מגנים כל סוג של דיכוי. לדבריהם לא ניתן לקבל דיכוי הפגנות בדרישה לחיים בכבוד והפסקת המסים. * הפלגים הפלסטינים ישובו להיפגש היום בשעות הבוקר לישיבת חירום ובה ידונו בהתפתחויות האחרונות בזירה הפלסטינית.
– יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שוחח עם גורמים במצרים וקטאר, במטרה למנוע מלחמת אזרחים ברצועה. על פי הדיווחים, יו"ר הרשות גם ביקש בשיחות ללחוץ על חמאס להפסיק לפגוע במפגינים.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן