בתום ספירת המעטפות הכפולות: הימין החדש לא עובר את אחוז החסימה; הליכוד גדל במנדט, יהדות התורה יורדת במנדט; צפויים ערעורים על התוצאות

בתום ספירת המעטפות הכפולות פורסמו הלילה (שישי) התוצאות הסופיות. על פי התוצאות, מפלגת הימין החדש לא עברה את אחוז החסימה, והליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר אחרי שעלתה במנדט אחד, וקיבלה 36 מנדטים. במקום השני רשימת כחול לבן עם 35 מנדטים. ש"ס במקום השלישי עם 8 מנדטים, מיד אחריה יהדות התורה שירדה במנדט, וקיבלה שבעה. * יו"ר וועדה הבחירות הדגיש כי מדובר בתוצאות ביניים, והתוצאות הסופיות יפורסמו ביום רביעי הבא.
– למרות השינויים בתוצאות, לא נרשם שינוי במפת הגושים, וגוש הימין מחזיק ב-65 מנדטים, לעומת 55 של גוש השמאל. 
המשמעות היא שחרף ניצחונו האישי הגדול של נתניהו, הממשלה שירכיב תהיה ממשלת ימין צרה יחסית של 65 חברי כנסת שצפויה להיות רעועה ושברירית בהתאם להלך רוחו של ליברמן, וכל אחת מן השותפות הפוטנציאליות מחזיקה בכוח לפרוש ולפרק אותה.
– בימין החדש, ביהדות התורה ובמרץ מתכננים לערער על תוצאות הבחירות. בהקשר לכך יצויין, כי לימין החדש חסרים 1,462 קולות בלבד בכדי לעבור את אחוז החסימה, ובמידה ויעברו אותו קואליציית הימין תהיה חזקה ורחבה יותר. במקביל למרץ היו חסרים כ-600 קולות כדי לקבל מנדט נוסף, ואילו היתה היא מקבלת אותם, היה גוש הימין נחלש ל-64 מנדטים (כולל ישראל ביתנו).
– יו"ר מרצ, תמר זנדברג, טענה להתערבות פוליטית בספירת הקלפיות ואמרה: "יש פה מעטה חשאיות מאוד-מאוד מוזר, שלא נותנים לחברי ועדת הבחירות לפקח על הספירה, ויש לנו דיווחים על ממש לחצים פוליטיים והתערבות פוליטית בספירת הקולות. אותנו זה מאוד מדאיג, כי יש מנדט שאמור להיות המנדט החמישי של מרצ".
– מטעם "הימין החדש" דיווחו אתמול בבוקר על שיבושים בהליך ספירת המעטפות הכפולות, לדבריהם "עד שש בבוקר הימין החדש קיבל קולות חיילים שהכניסו אותו לכנסת עם ארבעה מנדטים, וגוש הימין גדל ל-67. לפתע אסרו על כניסת משקיפים להקלדות, האתר של ועדת הבחירות 'נתקע', מספרי הימין החדש פתאום ירדו, מרצ 'קיבלה עוד מנדט מהחיילים' וגוש הימין ירד מ-67 ל-64".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן