הבוקר ומחר: ריבלין יקיים ההתייעצויות על הרכבת הממשלה

ההתייעצויות לקראת הטלת משימת הרכבת הממשלה יחלו הבוקר (שני) בבית הנשיא, עם הסיעות: הליכוד, כחול לבן, ש"ס, יהדות התורה, חד"ש-תע"ל והעבודה. למחרת (שלישי), ייערך הסבב עם הסיעות: ישראל ביתנו, איחוד הימין, מרצ, כולנו ורע"מ-בל"ד. * ביום רביעי צפוי יו"ר ועדת הבחירות להגיש לנשיא באופן רשמי את תוצאות הבחירות – ולאחר מכן ישקול ריבלין את הצורך בהשלמת סבב ההתייעצויות. ככל הנראה, כבר באותו היום ריבלין צפוי לזמן את נתניהו ולהטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה.
– היום צפוי ליברמן לכנס את המפלגה והעיתונאים כדי להודיע באופן רשמי על מי החליט להמליץ לנשיא, ועל הדרישות לקראת המשא ומתן.
– על פי הנוהג, לאחר גמר סבב ההתייעצויות עם כלל הסיעות מכריז הנשיא על חבר הכנסת שעליו תוטל מלאכת הרכבת הממשלה. מרגע שיטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת הנבחר יעמדו לרשותו, על פי חוק יסוד הממשלה, 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב שבו תידרש ארכה לתהליך, בסמכותו של ריבלין להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים.
– לנשיא, נשלחה אתמול (ראשון) פנייה מנומקת נגד האפשרות שיטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו, שנגדו תלוי ועומד כתב חשדות בעבירות לכאורה של שוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים פליליים. במכתבו מציין עו"ד שחר בן מאיר כי  למרות שראש הממשלה נהנה מהגנת סעיף 18 לחוק יסוד הממשלה, גם בעת משפטו ועד לדחיית ערעורו על הרשעתו, אך יש הבדל בין כהונה תחת כתב אישום, לבין מינוי להרכבת ממשלה שלטענת הפונה לא חוסה תחת סעיף זה. * עו"ד בן מאיר שלח את פנייתו גם ליועץ המשפטי לממשלה, שחוות דעתו תשפיע בוודאי על תגובת הנשיא. פניית בן מאיר נוסחה כהכנה לעתירה לבג"ץ, אף שסמכות הנשיא בשאלת הרכבת הממשלה רחבה, נשענת על שיקול דעתו בלבד ואינה כפופה לביקורת שיפוטית.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן