קוריאה הצפונית: חגיגות על בחירתו המחודשת של קים ג'ונג און להנהגת המדינה

שמונה שנים לאחר שירש את השלטון: מונה מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און ליו"ר הוועדה לענייני המדינה. המינוי בוצע במהלך ישיבת אסיפת העם העליונה, הפרלמנט הצפון קוריאני, שנערכה בשבוע שעבר. * בכיכר המרכזית בפיונגיאנג התכנסו בסוף השבוע אלפי אזרחים, אנשי צבא ובכירים בממשל כדי לחגוג את ניצחונו הסוחף והמפתיע של קים ג'ונג און בבחירות על הנהגת הרפובליקה הדמוקרטית העממית של צפון קוריאה.
– קים ג'ונג און, מונה לתפקיד המנהיג העליון ותחתיו מונה ראש מדינה חדש – צ'ו ריונג הי. תפקיד שנחשב מבחינת החוקה לראש המדינה שמייצג את המדינה באירועים דיפלומטיים * צ'ו החליף את קים יונג נאם בן ה-90 ששימש בתפקיד זה במשך כ-20 שנה
– בחודש שעבר ערכה צפון קוריאה בחירות, ושיעור ההצבעה עמד על 99.99%. סוכנות הידיעות הממלכתית הסבירה שנמנעו 100% הצבעה רק משום שחלק מהאזרחים נמצאים בחו"ל או עובדים בים. * הבחירות בצפון קוריאה הן יותר הבעת תמיכה במשטר מאשר התמודדות תחרותית על תפקידים פוליטיים. בבחירות במרץ בחרו הצפון קוריאנים 687 חברים לאסיפת העם העליונה. על הנייר מדובר בגוף השלטוני העליון בצפון קוריאה, אך בפועל האסיפה כפופה לשליט קים.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן