חמאס: ישראל עומדת בהבנות – "מילוי ההתחייבויות יסייע בהמשך השקט והיציבות"

שבוע לאחר כניסתה לתוקף של הפסקת האש בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה, אמרו הבוקר (שלישי) גורמים בחמאס לכלי תקשורת ערבים כי "ישנה שביעות רצון מהעברת המענק הכספי מקטאר ועמידתה של ישראל עד כה בכל הבנות הפסקת האש והרגיעה". עוד הוסיפו אותם גורמים כי "מילוי ההתחייבויות יסייע בהמשך השקט והיציבות בגבול עזה ישראל".
– במקביל, בישראל נערכים לכך שההפגנות בסוף השבוע הקרוב יהיו רחבות יותר. כל הסימנים מצביעים על כך שמספר המפגינים שיגיעו לאזור הגדר יהיה גבוה משמעותית מימי שישי האחרונים, וצפוי לעמוד על עשרות אלפי מפגינים, כפי שהיה בהפגנות לציון יום האדמה (40 אלף) בסוף מארס האחרון. * האינדיקציה הזו מתבססת  עך השביתה הכללית בעזה ומערך ההסעות שמאורגן באופן ישיר על ידי חמאס לקראת האירוע. יחד עם זאת, למרות שעשרות אלפים צפויים להגיע לגדר, אין זה אומר בהכרח כי צפויים אירועים אלימים במיוחד. ביום האדמה האחרון, למשל, חמאס הפעיל כוחות ריסון ואנשיו סומנו בווסטים כתומים ומנעו הגעה המונית אל הגדר, מה שצמצם משמעותית את העימותים הישירים מול ישראל
– בשבוע שעבר, רשתות "אל-ערביה" ו"אל-ג'זירה" דיווחו מפי גורמים מצריים כי לפי הסעיפים העיקריים שהושגו לכאורה במגעים, ישראל תאפשר את העברת המענקים הכספיים מקטאר לרצועת עזה באופן מיידי. כמו כן, יועברו לבנקים בעזה כ-30 מיליון דולר, סכום כפול מהמענק החודשי מקטאר שעמד על 15 מיליון דולרים מדי חודש במשך חצי שנה.
– רשת "אל-ערביה" דיווחה מפי גורם בכיר בקהיר המעורה בשיחות בין המתווכים המצרים למשלחות חמאס והג'יהאד האסלאמי בבירה המצרית כי סוכם עוד על התחלת העבודות להקמת אזורי תעשייה ופרויקטים לפיתוח תשתיות ברצועת עזה במימון קרן ייעודית שאליה יוזרמו כספים מקטאר ומהאו"ם.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן