יום הנכבה: מתיחות שיא בגבול עם עזה; בצבא נערכים בכוחות מתוגברים

הפלסטינים יציינו היום את יום הנכבה, שמציין את הפסדם במלחמת העצמאות ב-1948, ובישראל נערכים בכוחות מתוגברים להסלמה אפשרית – הן בגבול הרצועה והן בירושלים. 
– עשרות אלפים צפויים להגיע ל"צעדות השיבה" בגבול הרצועה, וחמאס הודיע כי ירסן את האלימות. חברי הוועדה המארגנת לתהלוכות השיבה ברצועת עזה אמרו כי ההפגנות יתקיימו במסגרת מחאה עממית לא-אלימה, והוסיף כי פקחים מטעם הוועדה יהיו פרוסים בשטח כדי למנוע התקרבות המונית לגדר. חבר הוועדה טלאל אבו זריפה אמר בשיחה עם "הארץ" "אנחנו לא רוצים לתת לכוחות הצבא הישראלי שום עילה לפגוע בצעירים שלנו ולא רוצים להגביר את המתיחות באזור הגבול" 
– כהכנה להפגנות ולפעילויות מקומיות נוספות לציון הנכבה, בעזה הודיעו על שביתה כללית. גם מערכת החינוך ברצועה צפויה לשבות, על מנת לאפשר לצעירים להשתתף באירועים השונים. חמאס מנסה להלהיט את הרוחות גם בגדה המערבית ובאזור הר הבית, ובדרשות הרמדאן קוראים לקיים מהומות.
– בדומה לימים מתוחים דומים בשנה האחרונה, יתגברו כוחות בגבול הרצועה ויציבו עשרות צלפים ומאות לוחמים על סוללות אדמה מול גדר המערכת, במוקדי החיכוך המרכזיים מול הגדר. מרבית הלוחמים יישארו בבסיסים סמוכים, ויוקפצו בהתאם למצב.

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן