המורדים החותים הנתמכים ע"י אירן התקיפו באמצעות מל"טים ממולכדים שתי תחנות שאיבת נפט בסעודיה

הפגיעה בנפט העולמי: שבעה מל"טים ממולכדים של המורדים בתימן, הנתמכים על ידי איראן, תקפו אתמול (שלישי) שתי מתקני שאיבה של ענקית הנפט עראמקו, לא הרחק מהבירה ריאד, במטרה לפגוע בייצוא הנפט העולמי והשפיעו על מחיר הנפט בבורסת וול סטריט. * ברשת התקשורת של החות'ים, דווח כי הם תקפו מתקנים חיוניים של ערב הסעודית באמצעות מל"טים, מבלי לפרט אילו מטרות מדובר. גורם בשורות המורדים, המחזיקים בבירה צנעא, אמר לרשת אל-מוסירה כי "שבעה מל"טים תקפו מתקנים סעודיים חיוניים". לדברי החותים, הפעולה הינה "תגובה למצור שסעודיה מטילה על העם התימני".
– התקיפה בעומק שטחה של ערב הסעודית מגיעה על רקע המתיחות בין ארה"ב ואיראן, ובמקביל להודעת האו"ם על תחילת יישום הפסקת האש בין החות'ים לבין הממשלה, הנתמכת על ידי ריאד ובעלות בריתה הסוניות.
– כזכור, מוקדם יותר השבוע הותקפו ארבע מיכליות נפט סמוך לחופי איחוד האמירויות, שתים מתוכם שייכות לסעודיה. וסוכנויות הביטחון הלאומי של ארה"ב מעריכות כי גרורות המזוהות עם איראן הם אלו שתקפו את המכליות, ולא כוחות איראניים בעצמם. מנגד, דובר הפרלמנט האיראני, בהרוז נמאטי, הסביר כי המתקפה המדוברת היא תוצאה של "תעלול ישראלי".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן