שׁוּעָלִים הִלְּכוּ בוֹ: המדינה לבג"ץ: הוחל בהכשרת רחבה בכותל עבור הרפורמים

בתשובת המדינה לבג"ץ לא צויין כי המתווה הרפורמי הוקפא * בג"ץ הורה למדינה להציג בתוך שבועיים את עמדתה בנוגע למתווה הרפורמי בכותל * תשובת המדינה לבג"ץ מלמדת, כי בניגוד להצהרות לפיהן הכתות הכפרניות לא יקבלו הכרה ליד שריד בית מקדשנו, דואגת הממשלה בפועל להמשיך ולממש את היוזמות המחפירות ולבנות עבור הזרמים הכפרניים רחבה גדולה, סמוך ונראה לכניסה לכותל המערבי.

הם מתבוללים בין האומות, אינם שומרים תורה ומצוות, אבל עושים בר מצווה לכלבים. וכעת הם דורשים להקצות להם חלק מהמקום המקודש לעם היהודי, שריד בית מקדשינו 'הכותל המערבי', לצורך חילול המקום הקדוש.
למרות שבישיבתה בתחילת השבוע שעבר החליטה הממשלה על הקפאת מתווה הכותל, ממסמכים שהעבירה המדינה לבג"ץ בסוף השבוע מתברר, שהצהרות אלו הינם מן השפה ולחוץ על מנת למנוע מתחים בקואליציה, אולם במקביל פועלת המדינה להכשרת הרחבה המיועדת עבור הזרמים הכפרניים המבקשים לקבל דריסת רגל במקום הקדוש.
בהצהרה לתקשורת שפרסם מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הוא ציין כי לצד ההחלטה על הקפאת מתווה הכותל, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה אתמול להאיץ את הכשרת הרחבה הדרומית.
בתגובה שהעבירה המדינה לבג"ץ, במענה לעתירות שהגישו עורכי הדין של הכתות הכפרניות, בדרישה מהממשלה ליישם לאלתר את המתווה הרפורמי בכותל, שאושר בממשלה בשנה שעברה. מבקשת המדינה אורכה של 30 יום למתן תשובתה. בסוף השבוע האחרון הודיע נשיאת הבג"ץ כי על המדינה להציג את עמדתה בנוגע למתווה בתוך שבועיים, ודיון בנושא התקיים בתוך 30 יום.
במסגרת המתווה הרפורמי, בנוסף להקצאת הרחבה הדרומית בכותל המערבי, יוקם גם מועצה המורכבת מרפורמים וקונסרבטיביים עם תקצוב ממשלתי אשר תהיה אחראית על המתחם. הכניסה לרחבת הכותל המערבי תהיה מחולקת לשלושה נתיבי בידוק – נשים, גברים ונתיב מעורב. כל מתפלל יוכל לבחור בין הרחבה הצפונית, שבה מנהג המקום יהיה יהודי, לבין הרחבה הדרומית, שבה יתאפשר לחלל את מקום המקדש, כשהדברים אף עוגנו בתוך המתווה. –
בתשובת משרד המשפטים שהועברה לבג"ץ, נחשף כי הממשלה החליטה לאחרונה להאיץ את הקמת הרחבה הנוספת של הכותל הדרומי, לצורך ביזוי מקום המקדש, ולצורך כך התקשרה עם רשות העתיקות המפעילה את המתחם שבו מצויה הרחבה האמורה: "ביום 20.6.17 אישרה ועדת המכרזים של משרד ראש המשלה התקשרות עם רשות העתיקות לצורך הכשרת רחבת תפילה בקשת רובינסון'". "ביום 25.6.17 אישר החשב הכללי במשרד האוצר את ההתקשרות"..

הודעת הממשלה לבג״ץ מלמדת, כי בניגוד להצהרות לפיהן הכתות הכפרניות לא יקבלו הכרה ליד שריד בית מקדשנו, דואגת הממשלה בפועל להמשיך ולממש את היוזמות המחפירות ולבנות עבור ׳הזרמים הכפרניים׳ רחבה גדולה, סמוך ונראה לכניסה לכותל המערבי.
למותר לציין כי כל הפעילות הממשלתית להכשרת המתחם הנעשה במסגרת המתוה הרפורמי, נעשית בניגוד מוחלט לדעת גדולי התורה ופוסקי ההלכה, ומנוגדת גם לדעת הרבנות הראשית לישראל הממונה מתוקף החוק על הסדרי התפילה ושמירת קדושת רחבת הכותל המערבי כולו.
בתוך כך אף פורסמו מודעות בריכוזים הדתיים שם נכתב "עמך בית ישראל למלחמה על לב האומה הכותל המערבי – הבית הגדול והקדוש שנקרא שמך עליו"
במודעות אף נכתב "הדבר ברור לכל שמזימת המסירה של המקום הקדוש הוא במטרה לרצות את הרפורמים והקונסרבטיביים – שהמקום ישמש אותם לטקסי חופות התבוללות רח"ל".

מודעות שהתפרסמו ברחובות: עמך בית ישראל למלחמה על הכותל המערבי

השארת תגובה

שתף את הידיעה

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן