פרסום ראשון: תקנות הגיוס החדשות המחמירות עם עולם הישיבות יעלו שוב מחר ומחרתיים לועדת חוץ וביטחון

ביום שלישי ידונו הגבלות בירוקרטיות חדשות על זכאות ישיבות למתן דיחוי, וביום רביעי ידונו בהגבלות על זכאות בני הישיבות לקבלת דיחוי * בדיונים קודמים לא אושרו התקנות בעקבות מחלוקות בין חברי הוועדה * עו"ד ציפורי: "מעיון בתקנות המוצעות ניתן ללמוד כי הממשלה מבקשת לעמוד ביעדים ע"י הגדלת השוליים של הציבור החרדי"

וועדת חוץ וביטחון אמורה לדון מחר יום שלישי בתקנות של שר הביטחון לצורך החמרת הקריטריונים ולצמצום מספר בני הישיבות הזכאים ללמוד תורה, וזאת במסגרת הגבלת הישיבות הזכאיות למתן דיחוי, ביום רביעי אמורה הוועדה לדון בתנאים נוספים על בני ישיבה לצורך קבלת פטור. החמרת הקריטריונים נובע כתוצאה מאישור חוק גיוס בני הישיבות המשודרג בקדנציה הנוכחית, הדורש למלאות מכסות ויעדים מקרב בני הישיבות.
התקנות החדשות כוללות הוראות בדבר הליך הגשת הבקשה והליך ההכרה בישיבה, לרבות מספר הלומדים המינימאלי הנדרש להכרה ולוחות הזמנים להגשת הבקשות ומתן המענה ממשרד הביטחון. כן כוללות התקנות הוראות לגבי סיום פעילותה של ישיבה, הוראות לגבי אמות המידה להסרת ישיבה מרשימת הישיבות והליך ההסרה, ועוד.
ביום שלישי, ב' באב תשע"ז, בשעה 11:00 תתכנס ועדת חוץ ובטחון לדון ב – תקנות שירות הביטחון (אמות מידה לגיבוש רשימה של ישיבות) התשע"ז 2017
ביום רביעי, ג' באב תשע"ז, בשעה 10:00 תתכנס ועדת חוץ ובטחון לדון ב – תקנות שירות הביטחון (תנאים נוספים לדחיית שירות לתלמידי ישיבות והוראות שונות) התשע"ז 2017
במסמך חוו"ד מפורטת שהוציא עו"ד אורי ציפורי עבור 'איגוד בני התורה הספרדים', כבר לפני מספר חודשים הוא מתריע: "מעיון בתקנות המוצעות ניתן ללמוד כי הממשלה מבקשת לעמוד ביעדים ע"י הגדלת השוליים של הציבור החרדי. אם עד כה ניתן היה לומר באופן כללי כי כל בחור ישיבה שיושב ולומד זכאי לדחיית שירות, הרי שעתה התקנות החדשות מבקשות להגדיל את השוליים ע"י הקשחת התנאים להכרה כבן ישיבה שתורתו אומנותו. דבר זה בא לידי ביטוי בקביעת לוחות זמנים נוקשים, החמרת תוצאות החריגה מלוחות הזמנים, הגדרת המונח 'ישיבה' ועוד"

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן