'ידידות טורונטו' החלה להפעיל 'ציידי נשמות' לאקדמיה

בין היתר החליטה העמותה להפעיל "רכז צעירים חרדים" שתפקידו יהיה "ללוות צעירים חרדיים בהשתלבות בלימודים אקדמיים" וכן "ליזום פעולות לאיתור וגיוס מועמדים רלוונטיים". * מרן הגרי"ש אלישיב זיע"א במכתבו הנודע: יש למחות ולהזהיר מפני המגמות לשלוח יד בפך השמן הטהור, לעשות שינוי הרוח והמהות של הציבור החרדי, ולהוקיעם מחוץ למחנה

עמותת "ידידות טורונטו" מרחיבה את פעילותה בתחום "חרדים באקדמיה". בין היתר החליטה העמותה להפעיל "רכז צעירים חרדים" שתפקידו יהיה "ללוות צעירים חרדיים בהשתלבות בלימודים אקדמיים" וכן "ליזום פעולות לאיתור וגיוס מועמדים רלוונטיים".
לאחרונה פורסמה בשבועון חרדי בצפון הארץ מודעה של "ידידות טורונטו" על מיזם חדש של תוכנית "חרדים באקדמיה". ע"פ המודעה מדובר במיזם משותף של העמותה עם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל.
במודעה מודיעה "ידידות טורונטו" כי דרוש לה "רכז צעירים חרדים במרכז צעירים". עבודתו של הרכז תתבצע כחלק מפעילות "מרכזי צעירים" בטבריה ובצפת.
תפקידו של רכז הצעירים, ע"פ הפרסום, יהיה "'ללוות צעירים חרדים מקומיים בהשתלבות בלימודים אקדמיים, החל משלב בחירת תחום ומוסד לימודים ועד להשתלבות מיטבית בשוק התעסוקה".
בין תחומי אחריותו של רכז הצעירים: "ייזום וביצוע פעולות לאיתור וגיוס מועמדים רלוונטיים באיזור" וכן "קיום פגישות ייעוץ וליווי למועמדים ולסטודנטים".

עדיין מחלחל בעצמות היראים לדבר ד' מכתבו הנוקב והידוע של מרן הגרי"ש אלישיב זיע"א בסכנת האקדמיה והצבא, בו כתב כי יש למחות ולהזהיר מפני המגמות לשלוח יד בפך השמן הטהור, לעשות שינוי הרוח והמהות של הציבור החרדי, ולהוקיעם מחוץ למחנה:

"באשר סוד ויסוד קיומו של עולם התורה וציבור היראים הוא בחיי תורה ויראה על טהרת הקודש, מתוך התבדלות מוחלטת מכל חיי ומושגי העולם החילוני של פורקי עול תורה, על כן יש למחות ולהזהיר מפני כל מיני מגמות מבחוץ לשלוח יד בפך השמן הטהור, שמייסדים "מסגרות מיוחדות לחרדים" שיהיו תחת שליטתם המלא וע"פ רוחם, ובכלל זה כל מיני מסגרות ומסלולים של שירות לאומי, אזרחי וצבאי, שתכליתן ליצור מקומות מיוחדים שמגבשים קיבוץ של חרדים הכפוף לפורקי עול, לשליטתם ולתרבותם.
"וכן מעודדים כל מיני מכונים ומכללות להכשרות ולימודם חיצוניים של תוארים ותעודות ושל לימודי אקדמיה וכו', אשר יכניסו שאיפות זרות הקלוטות מבחוץ, ובידוע כמה נלחמו גדולי ישראל זצוק"ל נגד כל "מוסד לימודים חרדי" שמיועד ללימודים כאלה, והוקיעוהו אל מחוץ למחנה.
"ובפרט שמודיעים בגלוי שמטרתם בכל מגמות אלו לעשות שינוי הרוח והמהות של הציבור החרדי, ולפעול להחדיר כל מיני שאיפות אחרות, לאומיות ומשכיליות, אשר לא שערום אבותינו, ולעשות השתלבות והתחברות עם חיי החילוניות ועם תרבות אנשים חטאים.
"ועל כן יש לקרוא אל תלך בדרך איתם מנע רגליך מנתיבותם, ועם שונים אל תתערב. אלא אך ורק בדרך המסורה לנו מדור דור, לעשות רצון אבינו שבשמים שהבדילנו מן התועים ונתן לנו תורת אמת וחיי עולם נטע בתוכנו".

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן