בניגוד להלכה: סייעני הגיוס בקמפיין משותף נגד מחאה במיסיונרים צבאיים

בכירים במערכת הצבאית מודים: החיילים מסתובבים עם כיפות ומדים בריכוזים החרדיים בנסיון להשפיע על הנוער * החפץ חיים: הרוצים לעשות איזה תקנות בענייני העיר ועל ידי זה יעבירו את העם מרצון ה' מצווה לשנאתם ולהתקוטט עמהם ולהפר עצתם בכל מה שיוכל

בתקופות האחרונות, עדים אנו לתופעה בו נכנסים חיילים המתחזים לחרדים לריכוזים חרדיים וזאת במטרה לקרר את החרדים לדבר ה' היראים לדברו.
החרדים לדבר ה' הנתקלים בפעולות פרובוקטריות אלו, מוחים באותם מסיונרים ומבקשים מהם בכל לשון של בקשה לחדול מפעילותם הרעה. בכל המקרים המחאות מתבצעות באופן חוקי בדרכי שלום וללא אלימות, למרות שברבים מהמקרים אותם מסיונרים מפעילים אלימות כלפי החרדים.
בשבוע החולף, בימים בהם העם היהודי כולו מתאבל על חורבן בית מקדשינו, פתח אתר רכילות הפונה למגזר החרדי בקמפיין משותף עם סייעני גיוס ידוענים שונים, בו הם גינו את המחאה במסיונרים, וזאת למרות שהמחאה מתבצעת ע"פ הוראת גדולי התורה ופוסקי ההלכה.
במסגרת דיון שהתקיים בכנסת בתקופה האחרונה הובהר כי יש ליצור ברחוב החרדי אוירה אוהדת ולגיטימית לנושא גיוס חרדים לצה"ל ולנסות להשמיץ את החרדים כעבריינים. כך הדגיש, למשל, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) שאמר: "הסוגיה הזאת לא תעזוב את הוועדה ואת הכנסת, עד שנדע שבעולם החרדי ברור כי מי שמבקש להתגייס לצה"ל, מביא כבוד לעצמו, למדינה ולעדה החרדית כולה, והמיעוט המתנכל הוא עבריין לכל דבר ועניין" (עפ"ל).
כאמור, אף במקרה זה נמצאו אותם חלושי אופי, רודפי כבוד, שהעדיפו את שנאת עמי הארצות לתלמידי החכמים מאשר את דעת התורה.
אתר הרכילות שהפעיל את המיזם, מקבל מימון שוטף מהצבא במטרה לעודד את מגמות הגיוס. וכך נכתב בתשובת המדינה לבג"ץ: "הצבא אף נוקט בצעדים שונים להגברת הגיוס. בין אלה ניתן למנות הפעלתה של תכנית תקשורתית חכמה ורגישה באמצעות פרסום במדיה מותאמת. תכנית זו כוללת פרסומים מטעם משרד הביטחון באתרי האינטרנט החדשותיים הרלוונטיים. כך, לדוגמא, באתר 'כיכר השבת' קיים פורטל ייעודי המספק מידע אודות הגיוס". בנוסף צויין, כי "מעבר לאמצעים אלה, פועלים אף רכזי קהילה ועידוד גיוס הפועלים בכל אזורי הארץ, בשיתוף לשכות הגיוס"

למה המסיונרים הצבאיים מסתובבים עם מדים וכיפות בריכוזים החרדיים?

סמל פיני גיספן מפקד כיתה הגיע מבית חרדי והתגייס לגדוד 202 החילוני מודה בראיון לאתר החדשות של צה"ל, כי "יש מאות חיילים חרדים שמתגייסים ובסופו של דבר לא נשארים עם הכיפות על הראשים"
לדבריו הוא מסתובב עם מדים ונשק בשכונת מאה שערים, ומסביר: "זה כדי לייצר את ההבנה הזו שיש חייל חרדי (עם ציציות בחוץ וכיפה שחורה), ושכל חייל חרדי יוכל ללכת עם ראש מורם איפה שהוא רוצה. הוא לא צריך לפחד על החיים שלו".
לפני כשנתיים התראיין שר הבטחון דאז משה יעלון לאחד מאתרי הרכילות והסביר כי רק נוכחות קבועה ומוחצנת של חיילים חרדים במדים בתוככי השכונות החרדיות, תקל על מלאכתם של הגייסים ותהפוך זאת לתופעה "מקובלת", כביכול. (רחמנא ליצלן): "ככל שייראו יותר לובשי מדים בשכונות חרדיות וכביסה של חייל תלויה על חבל בבית חרדי, זה יהפוך להיות יותר מובן מאליו, זה תהליך שלוקח זמן"

החפץ חיים: המתקוממים על התורה מצווה לשנאתם ולהתקוטט עמהם ולהפר עצתם בכל מה שיוכל

כזכור, כל גדולי התורה מכל העדות והחוגים הורו כי יש להוקיע את המסיתים והמדיחים.
רק בחודש האחרון בעצרת שהתקיימה במונסי שבניו יורק אמר זקן ראשי הישיבות הגאון הגדול רבי אהרן שכטר:

"אנו פונים בזאת אל כל העסקנים בארץ ישראל שירחיבו את ההסברה ויסבירו באופן ברור ביותר את חומרת המצב, ויוקיעו את המפתים המיסיונרים, המסיתים ומדיחים, ושיידעו כי המצוה הגדולה ביותר היא לספר לשון הרע על אלו שמסיתים ומדיחים את כלל ישראל, ומי שאינו מדבר לשון הרע על המסיתים ומדיחים הוא רשע מרושע, והיא רשעות גרועה ביותר!"

וכבר פסק מרנא החפץ חיים במשנה ברורה סימן א סעיף א (ביאור הלכה ד"ה ולא יתבייש), דהגם דנאמר דאל יתקוטט עם המלעיגים עליו כשעוסק במלאכת שמים, עם כל זה "אם הוא עומד במקום שיש אפיקורסים המתקוממים על התורה ורוצים לעשות איזה תקנות בענייני העיר על ידי זה יעבירו את העם מרצון ה' ופתח בשלום ולא נשמעו דבריו בכגון זה לא דיבר הבית יוסף מאומה ומצווה לשנאתם ולהתקוטט עמהם ולהפר עצתם בכל מה שיוכל, ודוד המלך עליו השלום אמר הלא משנאיך ד' אשנא ובתקוממיך אתקוטט תכלית שנאה שנאתים וגו'"

תגובה אחת

  1. ניסן הגב

    חזקו ואמצו כל המייחלים

השארת תגובה

שתף את הידיעה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

כותרות אחרונות

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן